Головна » 2011 » Липень » 25 » На Закарпатті встановили перший маяк, а ІІ Ужгородську регату перенесли через непогоду
14:09
На Закарпатті встановили перший маяк, а ІІ Ужгородську регату перенесли через непогоду
У рамках Дня чеського партнера, який відбувся у неділю, 24 липня, в Ужгороді відкрили перший закарпатський річковий маяк. У заході  взяли участь гості з чеського міста Їглава. Федір Шандор, завідувач кафедри туризму УжНУ, зазначив, що дні добросусідств згодом відбудуться і за участі угорських, словацьких, румунських та польських побратимів.На пішохідному мості в Ужгороді (з боку площі Шандора Петефі) з’явилася «статуя свободи», яка стане символом регати і туристичним об’єктом водночас. Маяк-скульптуру на замовлення і у партнерстві із Кафедрою туризму УжНУ виконали майстри «Першого цеху» Олександр Безик і Михайло Колодко. Спочатку гумористичний символ Ужгородської регати планували виготовити у вигляді ведмежати у туніці, з короною на голові і з факелом у руці. Але від цієї ідеї відмовились, оскільки у скульптурі тваринки важче передати емоції. Закарпатська «дівчинка з факелом», подружка «Миколайчика» (який оселився на протилежному кінці мосту) вийшла комічною, дещо навіть гротескною. Безумовно, новий об’єкт не можна назвати «маяком» у повному розумінні цього слова. Та все ж, маленька, сантиметрів зо 20, бронзова скульптурка «оснащена» справжнісіньким факелом у мініатюрі. Червоний світлодіод, що працює на батарейці, є надзвичайно економним, і міняти джерело енергії доведеться не часто. Встановлено маячок на спеціальному постаменті, який викував Олександр Безик. А сам п’єдестал закріплено на перилах пішохідного мосту і повернено обличчям до місця старту регати.
Опісля відкриття маяка, стартував «Парад закарпатського флоту». Це дійство було репетицією ІІ Ужгородської регати, яку перенесли через непогоду. Таке рішення було абсолютно виправданим, бо з високою і брудною водою жарти погані. До того ж, навіть в «урізаному» форматі шоу, у деяких «кораблів» виникли проблеми з плавучістю. Так, яхта «Блакитний фламінго» ледь не пішла на дно річки. Ще на старті екіпаж не впорався з веслуванням і корабель врізався в конструкцію мосту. Яхта перевернулася, але не затонула, бо виготовлена із пластикових пляшок і прикрашена синьою качкою. Тож команда поклала плавзасіб на воду і поплила до фінішу. За словами одного з організаторів атракції, керівника Закарпатської ліги КВН Сергія Денисенка, масштабний заплив ІІ Ужгородської регати відбудеться як тільки припинитися дощ і рівень води в річці спаде. «Крім розваги, свято має й ідеологічний зміст, адже ми хочемо привернути увагу до стану Ужа, який дав назву нашому місту, і досі є його окрасою», – зазначив С. Денисенко.  
Окрім того, організатори Ужгородської регати готують спеціальний лист до «Укррічфлоту», який торік офіційно вимагав пояснень щодо «непогодженого з профільною установою використання не зареєстрованих плавзасобів». «Ще минулого року ми навіть думали у листі представити склад закарпатського флоту: 3 матраци, 2 надувних човна та авіаносець», — жартома розповів Сергій Денисенко. Цього ж листа скерують до флотів усіх країн світу з проханням не перешкоджати участі їхніх кораблів у сплаві Ужем.
До слова, за підсумками рейтингу минулорічного туристичного сезону Турінфоцентру Закарпаття «Ужгородська Регата» перемогла в номінації «Краща туристична анімація-2010».

Олександра АРТЮХІНА,
студентка відділення журналістики УжНУ
фото з сайту zakarpattya.net.ua

Переглядів: 813 | | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar