Головна » 2014 » Березень » 1 » Хлопець, який змінив хід історії
10:00
Хлопець, який змінив хід історії

Як часто КВНівці та ті, хто хоч якось причетний до трьох найсмішніших літер на світі, чули на свою адресу: «КВНщик? Ану-ка пошути!», «КВНщик? Иди на сцене кривляйся!», «Та что тебе этот КВН, ты только юморить умеешь»…

Думаю, нікому не треба нагадувати, які події уже третій місяць вирують у нашій країні. Буремним наразі є і Закарпаття, і Ужгород зокрема. Відставка мера, ректора, виконкому міськради… ОДА на Народній стає народною. «Оксамитова революція» - так називають події у нашому краї. 

Київський майдан почався зі страйку студентів, його жорстоко розігнали… А потім – як у вирі - все закрутилося, і повалилося як кості доміно… Всі в курсі, що відбувалося, кожен – має свою позицію. Не про те зараз мова. 

Протягом тижня вся Україна говорить про зміни. Старт яким, за згодою більшості народу держави, дав сміливий 26-річний хлопець. Коли підписана «мирова» угода між опозицією і президентом, політики йдуть звітувати до народу. Народ обурений! Чому відставка того, на чиїх руках кров, аж у грудні? Чому ця персона має сидіти «на кріслі» державної влади?.. Атмосфера настільки напружена, що, здається, повітря можна різати ножем. До сцени наблизилась велика група людей – сотня із консерваторії. Володя – сотник, найстарший у групі. Безперешкодно дістається сцени. Бере до рук мікрофона і за три хвилини виступу міняє хід історії. Він говорить те, що думає весь український народ, слухаючи можновладних ораторів. Те, що у кожного зринає у підсвідомості. Йому не стає дихання, але жоден виступ за всі три місяці не зачіпає настільки сильно, як досягає до всіх струн душі цей – простого хлопця Володі. Він мав сміливість поставити ультиматум цій владі (усій!). Люди на майдані підтримують шаленими оваціями. Виступ краще переглянути (бо словами – не опишеш). І всі ми знаємо що далі було – втечі гаранта, відставка януковича, яку приймає ВР, і фактичне перезавантаження влади… Однак, це, знову ж таки, політика, про яку говорити не хочеться. Та все ж: хтозна, що було б, якби ця промова не відбулася?..


А ми, ті, хто застиг коло екранів із завмиранням серця стежачи за подіями на майдані та слухаючи палку Володеву промову, а тим більше ті, хто цікавиться КВНом, як-то кажуть, на серйозному рівні, мали привід пишатися ще більше! Адже поки і преса, і глядачі думали-шукали, хто ж цей загадковий сотник, у нас уже була відповідь. Гравець команди КВН «Єталон» (Львів). Я його впізнала, щоправда імені тоді не пам’ятала. Допомогли «заклігівці», а вже потім – «гугл» =) Володимир Парасюк. 

Взяла гордість, гордість перш за все за те, що простий хлопець з народу, КВНівець, зміг змінити історію. Зміг дати поштовх для рішучих дій, для змін того ладу. І тепер кожному, хто наважиться закинути, що «КВН нічого не дає і КВНщики тільки те і можуть, що на сцені жарти жартувати», можна зі сміливістю показувати кожен виступ Володі Парасюка. 

Команда «Єталон» - відома на Західній Україні команда. З ними довелося пограти і нашим закарпатським командах у «західних» лігах, зокрема у Галці. Пограли хлопці і в АКУ, навіть у Затоку їздили. Про заснування команди кажуть: «Як пише в літописах університету ім. І. Франка команда КВН "Єталон” з’явилася нізвідки, неочікувано і зовсім невідомо коли… Прийшли в деканат факультету електроніки і сказали "Ми команда !!!”. Але, як-то кажуть, "Не будемо вірити літописам бо самі їх пишемо!”. Копнувши глибше, не важко написати точну дату створення Єталону, як команди… То є важлива дата в житті КВНівського життя Львова… Тою знаменитою датою є 31 жовтня 2006 року, коли дванадцятеро "розумних людей” вилетіли на сцену під акомпонименти Руслани і почали руйнувати підсвідомість глядача. Але повернемось, ще трохи в минуле і дізнаємось як же ті "розумні люди” загорілись КВНом ! А почалось все з оголошення, банально зате правда. "Склєпали” команду”, "написали сценарій” і "полізли” на сцену». Правда, кожна команда, читаючи таку історію знайде щось схоже зі своєю історією… Потім, щоправда, склад змінювавався, хтось йшов, хтось залишався, хтось був завжди як автор і талісман (мовиться саме про Володю). У 2011 році, беручи участь у іграх КВН у Тернополі, Парасюк разом із хлопцями вирішує подарувати міському голові… лопату, перемотану рожевою стрічкою. У коментарях журналістам Володя розказуватиме, що таким чином закликав тернопільського очільника не забувати про порядок у місті, а ще «над вибором подарунку довго не думали, - розповідає «єталонівець» Парасюк. – Оскільки, в Україні відбудеться ‘Євро-2012”, то львівський міський голова просить свого тернопільського колегу допомогти йому збудувати стадіон». Революціонер-жартівник. =)  

Останніми роками Володя нечасто грав, але із «Єталоном» завжди. За декілька днів до від’їзду на Майдан, він був на репетиціях із хлопцями (на жаль, не вдалося з’ясувати, до якої саме Ліги готувалися). А ще Володимир працює у сфері, яка є дуже близькою великому відсотку наших закарпатських КВНівців (як-то кажуть у нас на Срібній Землі: «свадьбИ»). Він має з друзями невелику студію, яка займається відеозйомкою, «ми знімаємо різні програми, свята, весілля, корпоративи, які й іноді навіть ведемо». І його резюме ви легко знайдете на відомому «весільному» сайті із резюме всіх, хто долучається до створення атмосфери свята.У Києві, у вирі подій, Володя із найперших днів, зі студентського страйку. Пізніше – приїхав батько. Далі – і мати, і сестра з чоловіком та дітьми. Допомагав після пожежі у Будинку профспілок, пройшов штурми Беркута, події на Грушевського, бачив усю ту криваву розправу... У буквальному сенсі слова – відчув свист куль над головою. Був одним із тих, хто домовився про розміщення людей у Київській консерваторії, де живе і тепер. До слова, там вони організували власне телебачення Майдану: «Люди тепер в курсі усіх подій, а то наші кукловоди щось роблять, а народ нічого не знає» Зізнається, що політиків – не слухає, бо вони займаються демагогією і пустослів’ям… Так було і тоді, у той день, коли він вийшов на сцену і сказав те, що дає привід називати його 26-річним хлопцем, який змінив історію.. Першим, кого злякався Янукович. Після нещодавнього оголошення нового Уряду, Уряду довіри, саме Володимир Парасюк знову став «Голосом народу»: «Я стояв за сценою і чув вашу реакцію на то, що вони (політики) тут робили. Це була справжня клоунада»

Йому вистачає сміливості казати те, про що багато хто думає, але сказати – зась. Йому не страшно дивитися в очі політикам і відкрито заявляти їм в очі, що вони «загралися». На особисте переконання, от саме за такими людьми – майбутнє нашої держави. За таких людей не соромно! Завдяки таким, тепер ще більше пишаєшся, що ти КВНівець!

До слова, Володимир – людина дуже скромна. І він дуже ніяковіє, коли його називають героєм. 

«Люди, припиніть писати, що я – герой. Який я герой? Ви знаєте хто герой. Весь український народ змінив та зруйнував цей режим. Герої - це ті, хто віддали життя за волю в Україні. Небесна сотня. Я знав, що накипіло у всіх, але ніхто не може того висловити. Це не героїчний вчинок. Це сталося спонтанно», – каже хлопець.

Родом зі Львівщини, вихований у дружній родині, яка завжди, при будь-яких обставинах – разом, яка вірить у Бога. Закінчив ЛНУ ім.. Франка, економічний факультет, неодружений. Як зізнається Володя, після останніх подій, дівчата не дають йому проходу і ледь не вішаються на шию, мовляв, хочуть заміж за героя. (це абсолютно зрозуміле бажання дівчат. Що цікаво: до розгортання цієї історії так нескромно була причетна і автор рядків =) ) 

«Я дівчинка, я українка, я не хочу слухати пустослів’я депутатів у Раді, я хочу заміж за Володю Парасюка». =) На цей жартівливий пост у соцмережах відреагувала знайома дівчинка-активістка, закарпатська студентка, яка теж ледь чи не з перших днів на Майдані. Таня Дюрдь знайшла Володю на Майдані, познайомилася із ним та передала йому вітання від усіх закарпаток із побажаннями усіляких ґараздів та сили. Каже, що він дуже веселий та полюбляє пожартувати =) Натомість Володимир теж подякував за таку підтримку та передав взаємні привітання (фото – додається: «Привіт усьому Закарпаттю із Києва»)На жаль, зараз зв’язатися із сотником Парасюком, не перебуваючи у Києві, майже неможливо. Але, сміливість-то маємо. Так от, на наше особисте повідомлення, написане у соцмережі, Володя таки відповів (хоч зізнався, непрочитаними наразі залишаються більше 20 тисяч листів) : «Дуже дякую за пітримку. Все буде добре».

Оці два речення дали більше надій на хороше майбутнє, ніж всі обіцянки кращого життя, які протягом трьох місяців ллють нам у вуха зі сцени. Вакарчук співає, що «все буде добре», Парасюк запевнив у тому самому. І йому я вірю.


Знаєте, всі ці події і сміливі виступи і вчинки Парасюка примушують багато про що задуматися. Не важливо, чим ти займаєшся, хто ти за освітою чи професією, завжди треба залишатися Людиною, перш за все. Чесною, із собою та оточуючими. Обставини життя змінюються, але твоя особистість – завжди при тобі. І з’явилося чітке усвідомлення, що історію творять не ті можновладці, пустослови та ділителі портфелів, а ми з вами – прості люди, один великий український народ. Розвиток, загальна культура, вихованість нації – починається з себе. І якщо ти прагнеш змін – починати теж треба з себе. І Володя нам це довів. 

До речі, коли зачитала пост про «заміж за Парасюка» та почала розказувати про нього, мама запитала мене: «Ще скажи, що він КВНщик», я лиш всміхнулася у відповідь. А вона додала: «Всюди КВНщики!». А що, друзі, хіба не так? =)

Тепер я, завдяки таким відчайдухам як Володя, з упевненістю і сміливо говорю: пишаюся, що я українка! Я до дрижаків ненавиджу державну машину, і до нестями люблю весь наш народ, всіх цих чудових людей, завдяки яким будуть зміни. Головне – не забувати, що ми – велика і дружна родина! І доказ тому – КВН! Тут ми всі – шалено закохані у Гру, нехай ми говоримо різними мовами, живемо у різних обставинах, маємо багато відмінностей, але ми – єдині, ми – друзі. І всі спроби політиканів переконати нас у протилежному – приречені на неуспіх, на крах. А Усмішка – врятує світ. Що ж, життя триває. І всім КВН-никам України кажу спасибі за марафон усмішок «Подари друг другу улыбку!». Це той позитив, який так треба зараз, у час, коли все не зовсім спокійно… 

А ще, я пишаюся, що маю стосунок до всіх цих прекрасних людей КВНу! Ви – чудові! 

Приклад Володі слугує найяскравішою ілюстрацією того, що новітню історію пише Народ! Слава Україні! 

P.S. Розлогі інтерв’ю із Володимиром Парасюком можна прочитати на:

http://vk.com/parasuyk 
https://www.facebook.com/ParaVozzik 

Не лінуйтеся, погугліть, він говорить те, про що всі ми думаємо… 

Склала докупи факти та ділилася емоціями, Олександра Артюхіна, ЗЛ КВН.


Переглядів: 3654 | | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar