Головна » 2014 » Травень » 10 » Як закарпатські КВНщики за місця у Фіналах боролися
12:41
Як закарпатські КВНщики за місця у Фіналах боролися

ПАДІЮН, зала, що сміється до сліз, гучні овації та найкращі уболівальники! Високу планку, яку поставили школярі на фіналах, не те, що не опустили, але й здолали її з упевненістю! Усе це – про насичений третій тур ЗЛ КВН сезону 2013/2014!

Чотири півфінальні гри (три Чемпіонату і одна Кубку) відбувалися 5-8 травня. У іграх Чемпіонату було зіграно 4 конкурси: привітання-візитку, розминку, імпровіз та новий для ЗЛ конкурс - СТЕМ із зіркою. До слова, для кожної команди "зірка" - різна, і кожен персонаж став приємним сюрпризом для глядачів у залі. Крім того є нульовий конкурс - "вірусної реклами", у який команди запрошували всіх на свою гру.Оцінювався конкурс за репостами Вконтакті та голосами журі. Змагалися щодня і вболівальники. Кожен день запам’ятався чимось яскравим, і визначив фіналістів цього сезону. Тож, про все за порядком.

День 1. Перші фіналісти – «Без мандата»!

На цьому етапі за омріяне місце під сонцем Фіналу змагалися: 

А Шо?!
Без Мандата (юристи УжНУ)
На Юг
Чебурек-Паук

До загального активу за «нульовий» конкурс  1 бал додали (і відповідно стали переможцями) юристи Без мандата, далі - Чебурек-паук (0,8) і по 0,5 - у А Шо?! і На Юг.

Щодня конкурсні завдання для глядачів були різними. Цього разу із кульками, наповненими гелієм, тіфозі треба було вигадати кричалку на підтримку улюбленої команди.

У візитці Без Мандата стали справжнім "паровозом" гри - з перших хвилин намагалися задати темп грі та показали уже справді по-безмандатівські стильні мініатюри. Тут і Модернізована церква, і людина-павук, яка всіх врятувала, і "Зіна" в Іршаві, і "діти мажорів, яких після революції залишилося так мало", і (насущне для області) угорський паспорт, і звичайна чоловіча дружба ("Без Мандата": танцюємо по жизні").

Чебурек-павук для багатьох стали командою-відкриттям гри. Вони показали ряд мініатюр, зокрема про ректора Смоланку,який не звик до своєї нової посади, випадки біля пологового будинку ("дівчинка. 3.500. я жирнааа"), і ковбой,який повертається додому, а також був присутній найкрутіший пацан у школі.

На Юг - двоє дівчат відіграли у своєму, дещо космічному, стилі. Тут була серія мініатюр про Пекло, випадки зустрічі американо і молока, дуже одинока стюардеса, якби Дікапріо був ідіотом... Словом, "гарячі дівчата виступали для всіх".

А Шо?! в оновленому складі багато співали, зазначили, що у півфіналі треба дивувати і на виході...заснули, вкрившись ковдрами, і снилося їм різне, але все про КВН! А Шошки показали ситуації із пожежником напікніку, випадки у маршрутці , коли водій їде тільки під повільну музику, ДАІшника, який займався танцями.

Розминка пролетіла швидко і, на жаль, не так весело, як би хотілося, але загалом на одній позитивній та дорозичливій хвилі.

Завдання на імпровіз було видане за декілька годин до гри, а тему було обрано "рандомним способом" (генератором тем). Тож, у підсумку команди мали показати "Тихий конфлікт у Боздошському парку з веселим таксистом".

Ну, і закривав конкурсну програму півфіналу СТЕМ із зіркою. Уж тут команди справді здивували! Дівчата із На Юг вийшли із справжніми мужніми спортсменами - американськими футболістами із ужгородських "Лісорубів" (Надя захотіла заміж і провела кастинг на найкращого нареченого. На жаль, Шандор так і не знайшовся). 

Наступними на сцені з'явився Чебурек-паук та телеведуча Віолетта Цап ("Ранок на Тисі", Тиса-1). Команда показала історію батьківських зборів, на які ходять тільки татусі (і наглядно пояснила, чому саме так це відбувається).

Справжній фурор влаштували А Шо?! зі своїми зірками - знаними якщо не на все Закарпаття, то, принаймні на весь Ужгород точно. Зав'язалося все на весіллі Ержіки на Радванці... і з'явилися "циганки" - Анжела та її мама (більше відомі як акторки Наталія Засухіна та Клара Берец). Сміху було! зал декілька разів аплодував стоячи, а акторки реагували на кожного глядача в залі, на всі рухи та дії учасниць команди. Тут були і співи, і танці,та навіть подарунки - зокрема, подкова від циганського коня (улюбленій команді - на щастя!).

І для когось несподіванкою, для інших - приємним сюрпризом стала поява на сцені Закарпатки зірки телепередачі "Мастер-Шеф" (СТБ), улюбленця глядачів Анатолія Цуперяка, який разом із Без Мандата показали людину, яка передивилася випусків кулінарної програми і, щоб не зганяти зло на людях, виплескує негатив у спеціально відведеному місці. Зала тепло зустрічала гостя та дарувала довгі овації.

Незважаючи на загальну дружну атмосферу серед команд та теплу зустріч публіки, визначати переможців таки треба. Із упевненим відривом перемогу святкували юристи."Без Мандата" стали першими фіналістами Чемпіонату!

Результати гри у цифрах:
1. Без Манадата: 1,0 + 6,6 + 5,0 + 5,4 + 6,0 = 24.0
2. Чебурек-паук: 0,8 + 5,0 +5,4 + 5,2 + 6,2 = 22,6
3. А Шо?!: 0,5 + 5,4 + 4,4 + 5,0 +7,0 = 22,3
4. На Юг: 0,5 + 5,8 + 4,8 +5,0 + 5,0 = 21,1

 

День 2. Другі фіналісти – «у змінному взутті»!

Попри те, що саме цю гру «у кулуарах» називали «групою смерті», зала була не так «густо» заповнена як у перший день. За вихід у найбільш бажану гру сезону змагалися: 

Sponge Bob
Високо у горах
Вхід у змінному взутті (гімназія)
Кіно (Мукачево)

До загального активу за «нульовий» конкурс  1 бал додали (і відповідно стали переможцями) ВУЗВ, далі - Кіно (0,7), 0,6 у Високо в горах, а у Sponge Bob – 0,5.

Змагалися між собою і вболівальники. Цього разу «на широко витягнутих ногах».

Першими у візитці на сцені з’явилися Кіно. Ледь чи не найгучніша команда КВН, виступали в уже своєму фірмовому стилі (не дитячі жарти вустами дітей). На виході показали «бойовий» настрой та «оскал». Допомагали розсмішити зал словничок української мови, «разборки» з дітьми, випадки на шоу «Інтуїція» та з мукачівцем в Ужгороді.

Наступні – дітки із ВУЗВ. Тут у бій пішла «ВУЗВешна» артилерія: Джексон багато співав (про картошку та Альошку), допомагав перемогти і «мер» Ужгорода (щоправда за влучним зауваженням він був несправжім, адже «в Ужгороді немає мера»). Показали гімназисти і хор у якому співає місцева реп-зірка Віктор Ткаченко, ну і весь зал разом заспівав фіналку про те, що «Надія є».

Міжгірська «родзинка» ЗЛ Високо в горах вийшли як бойс-бенд, гурт «Гірлянди» - «запалені на піснях Нірвани та потушені піснями Макса Коржа» - і на гітарі та сопілці грали. Вони теж підсилили свій склад – за них вийшов Дмитро Осіпов, якому міжгірці провели тест на Міжгір’я. По-особливому незвичні КВНівці, не без долі самоіронії, зазначили: «Людину з Міжгір’я можна витягнути, а от Міжгір’я з людини – ніколи».

Sponge Bob традиційно показав суміш «космосу» та «трешу». За традицією – склад розширився. Тепер хлопцям допомагав… папуга. Не обійшлося тут без «фірмових» мініатюр (смачний суп із кропивкою, мім «капчає» дівчину), фірмового танчику для заповнення паузи (бо ж головний актор ганявся за бахілами-скороходами).

Розминка пролетіла швидко і, на жаль, не так весело, як би хотілося, не всі жарти однаково смішно заходили на залу та мали веселий відгомін.

Завдання на імпровіз було видане за декілька годин до гри, а тему було обрано "рандомним способом" (генератором тем). Тож, у підсумку команди мали показати "Заборонену зустріч з відомими письменником в будинку з привидами".

Ну, і закривав конкурсну програму півфіналу СТЕМ із зіркою, який таки встиг полюбитися глядачу. Цього разу ВУЗВ довели, що батьків відомих людей теж викликали до директора. У кабінеті – «директор» - відомий КВНівець, чемпіон та редактор ЗЛ КВН, ведучий Валерій Митейко та «батьки» малого Сергійчика. Несподіванкою стала поява у дійсності очільника Ужгородської гімназії Сергія Івановича Романа. Діти подарували обом «директорам» змінне взуття та посвятили у «вузвешники».

Відомі іршавські старости Чорі&Чигрик Productions допомагали Кіно веселити публіку. Юрій Чорій – знаний мукачівський КВНівець та ведучий – показав та розказав про один день із життя із його уявною дівчиною Анжелікою. На допомогу йому також виходив і товариш по сцені – Василь Чигрик. 

Sponge Bob запустив свій «звездолёт» у… чорних пакетах. Таким самим спочатку влаштував «кастинг», пошук саме своєї зірки, попутно виявивши натурницю Малевича, потрапивши у паралельну реальність, повернувшись у сьогодення та завершивши за мотивами фільму «Ейс Вентура». Насамкінець дізналися: зірка – це Олександр Свергун - відомий КВНівець, чемпіон та редактор ЗЛ КВН, ведучий та бармен. Ігор Шарапа зазначив: «Была у меня звезда и она подвела, а Друг – не подвел». За особливим проханням Sponge Bob-а, актори команди дякують команді КВН «БезУмная Молодежь» за допомогу в конкурсах =)

Закривали конкурсну програму вечору – Високо в горах, які показали свою версію безсмертного «Шерлока Холмса» - Ваську Холмса та Тібія Ватсона. У ролі зірки – староста на Радванських весіллях, у народі відомий як Тібі Радванський.

Атмосфера 2 півфіналу була дещо відмінною від гри першої, але мала свої переваги та, як зазначили члени журі, була «на любителя». Та все ж – емоцій багато, сміху було достатньо. І врешті з невеликим відривом другими фіналістами стали гімназисти «ВУЗВ».

Результат гри у цифрах:
1. ВУЗВ: 1,0 + 6,0 + 5,0 + 5,0 + 6,2 = 23,2

2. Sponge Bob: 0,5 + 6,0 + 4,4 + 5,2 + 6,6 = 22,7
3. Кіно: 0,7 + 6,0 + 4,6 + 5,8 + 5,2 = 22,3
4. Високо в горах: 0,6 + 5,0 + 5,6 + 4,2 + 5,0 = 20,4

 

День 3. Третя путівка до Фіналу у "БезУмной Молодежи"!

Практично до останнього крісла наповнена зала, гучні скандування уболівальників та тепла підтримка виступачуючим - третій півфінал минув у найбільш невимушеній атмосфері!

За третю путівку у найомріянішу гру сезону змагалися:
БезУмная Молодежь (Мукачево)
Старики-разбойники (ф-т туризму УжНУ)
Медсестра Тамара (медфак УжНУ)
Шара (Мукачево)

До загального активу за «нульовий» конкурс  1 бал додали (і відповідно стали переможцями) "БУМ", далі - Медсестра Тамара (0,9) і по 0,5 отримали Шара та Старики-разбойники.

Конкурс вболівальників став ще однією родзинкою вечора. Підтримати команди на сцену вийшли... чотири редактори ЗЛ. І замість змагання влаштували справжній показний виступ! У підсумку перемогла дружба, але приз від МКТ отримав щасливчик Святослав - із "переможним" квитком: 6 ряд 12 місце!

Відкривали конкурс-візитку «бумчики»: "і знову Ужгород! І знову ПАДІЮН!". У найкращих бумівських традиціях хлопці багато і класно співали, показували дивно-веселі мініатюри (вгадували,хто з хлопців кінолог; уявляли перекличку в африканській школі; "Гадке каченя. Дія перша"; на Казантипі; урок української мови) і красивим завершальним акордом став армянський хор та пісня про свята. БУМ, уже за традицією, заслужено став найгучнішою командою.

Ще одна мукачівська команда Шара для початку пригостили зал цукерками, а затим - заспівали про інстаграм, показали що трапляється у мукачівському під'їзді та на "стрілці", коли обидві сторони прийшли з грошима, а також провели відеоекскурсію Мукачевом.

Медсестра Тамара не зрадила своєму "медичному" гумору: вони, окрім корпоративів, весіль та Днів народження проводять ще і операції та навіть... розтини. Медики уявили, якби вибори ректора УжНУ відбувалися у стилі церемонії вручення премії "Оскар"; як Ной робив перекличку на ковчегу; який він - викладач із двома освітами (медичною та акторською); що було б, якби циганський барон взяв участь у Night Ride; та розмова легінсів на складі.

Старики-разбойники вмикнули драйв на максимум та задля перемоги зібрали усі найкращі приколи і "фокуси" світу, включили у виступ "Антоновщину" (смішні короткі пісеньки) та не обійшлося без "космічних" мініатюр: як священик зустрів на Пасху стару знайому; якби Ленін був нетрадиційної орієнтації, а "Зіна" поміняла маркетинг ("Мулатки не бажаєте?"). А також вони - команда, яка любить стабільність: у першому турі поділили перше місце із дітьми із гімназії, у другому - з дітьми з Радванки, а у третьому бажали розділити тріумф з дітьми з Мукачева.

Розминка знову минула дуже швидко, але, мабуть, найбільш весело. Не все виходило дуже смішно, були невдалі і дещо "гострі" відповіді, але загалом все було по-доброзичливому позитивно.

Завдання на імпровіз видали за декілька годин до гри, а тему було обрано "рандомним способом" (генератором тем). Тож, у підсумку команди мали показати "Неочікувану екскурсію в дитячий садок з директором цирку".

Ну, і закривав конкурсну програму півфіналу СТЕМ із зіркою, якого зацікавлені глядачі чекали з нетерпінням.

Медсестр Тамара показували СТЕМ про справжню чоловічу дружбу, "сообразили на трьох" двоє медиків Міша та Ваня, а головна зірка - Тудор Кілару, теле- та радіоведучий, викладач УжНУ, громадський активіст та... румун (зазначив, що "Чіча" - вже не та, КВН - його перша робота, а ще - нарешті здійснилася Тудорова мрія: він сказав "да" у характерній манері Валерія Митейка).

Наступними на сцені "трешували" Шара. Співзвучною зіркою у них став "легенда" ЗЛ КВН, володар майже усіх титулів Ліги, кращий актор минулого сезону, гравець легендарних команд "ТЫРЫ-ПЫРЫ" та "ТяП-ЛяП" головний Sponge Bob "закарпатки" - Ігор Шарапа, який зокрема потрапив на шоу "Без Табу".

Старики-разбойники показали, як би міг виглядати конкурс "Міс Закарпатської Ліги КВН" за стандартним сценарієм будь-якого факультетського чи університетського конкурсу краси. Ведучими дійства стали Іван Граб (команда КВН "Фіфа", голова СтудРади УжНУ) та Юлія Барабан (телеведуча, "Тиса-1"). Допоміг у реалізації конкурсу "Міс" від "старіків" і голова ЗЛ Сергій Денисенко, а також "спонсор" - "директор Кам'янецького заводу" у виконанні Володимира Кірсанова (відомий закарпатський КВНівець, аніматор на катку), "засвітилась" на сцені і автор цих рядків - "співом" був "зачарований" кожен присутній у залі, а допомогла у організації - координатор СТЕМа Аня Ковіта.

Закривали конкурсну програму півфіналів "БезУмная Молодежь", вони змогли подарувати хвилини приємної ностальгії усім поціновувачам "закарпатки". Спочатку хлопці зізналися, що зірок в Ужгороді, Мукачеві та Закарпатті - не багато, всі відмовилися з ними грати.. Аж раптом прийшла неочікувана велика посилка... У великій "шкатулці" ховався... Дмитро Осіпов - учасник команди "От Фонаря" - Чемпіонів та Володарів Кубка ЗЛ, ведучий. За ним на сцені з'явилися всі учасники "От Фонаря" - улюбленці публіки Михайло Карпенко та Павло Мандзич ("Наша файта", "КарМан"), а також хлопчик, ім'я якого постійно забували - Славік Мячин (дизайнер та тамада). Придумували нову "кличку" (у кращих бумівських традиціях), захотіли гонорар, але не змогли порахувати, скільки то у доларах. Найяскравішим номером СТЕМу "БУМа" та "От Фонаря" стала замальовка у кабінеті мера (який може і робить абсолютно все: від паспорта до хотдога). Красивим останнім акордом стало виконання фінальної пісні під акомпонемент синтезатора.

Гучна підтримка, особливо мукачівських вболівальників, невимушена та дружелюбна атмосфера, але все ж знати ім’я третьої команди-фіналіста – необхідно. Із упевненим відривом (мабуть, рекордним для ЗЛ) перемогу святкували мукачівці "БезУмная Молодежь"!Тож,третіми фіналістами стають БУМ!

Результат гри у цифрах:
1. БезУмная Молодежь: 1,0 + 6,4 + 5,6 + 7,0 + 7,0 = 27,0

2. Старики-разбойники: 0,6 + 6,4 + 4,8 + 5,2 + 6,8 = 23,8
3. Медсестра Тамара: 0,9 + 6,0 + 5,2 + 4,6 + 7,0 = 23,7
4. Шара: 0,6 + 5,2 + 4,0 + 4,8 + 6,0 = 20,6

 

Півфінали Чемпіонату: загальні підсумки трьох днів. 

Відтак, імена команд-фіналістів – відомі. Вони позмагаються за Чемпіонський титул у вересні.
Це«Без Мандата», «Вхід у змінному взутті» та «БезУмная Молодежь». 
За підсумками трьох півфіналів Чемпіонату спонсор ЗЛ КВН - магазин комп'ютерної техніки МКТ визначив найкращу на їх думку команду туру, яка отримала спеціальний подарунок. І це - БУМ!
Решта команд, які посіли 2-4 місця, ще матимуть шанс поборотися за додатковий квиток у головний фінал у грі за Літній кубок ЗЛ КВН  (а загалом же 2-4 команди уже забезпечили собі місце у фіналі Кубка ЗЛ КВН). 
На цьому ж третій тур не закінчується: четвертий ігровий день – Кубковий. 

 

День 4. Є фіналісти Кубка!

Фінальним і дуже атмосферним акордом стала півфінальна Кубкова гра.

За вихід до Фіналу змагалися:
Трудовые будни
Сусіди (ПГК УжНУ)
В Комі (журналісти УжНУ)
МОШ (Ми-Ошиблися)
Выход на три
Женсовет (УТЕК)
RADUЖNUY ENOT

Розпочалася гра із сюрпризу: після відкриття завіси на сцені стояв найменший учасник гри...Ведучий запитав, де ж усі... І тут почалося: з-за куліс (своєрідним флешмобом) вискочили під драйвову і впізнавану музику усі учасники півфіналу. Повеселилися самі і глядачі налаштувалися на драйвову хвилю веселощів.

Зіграли команди три конкурси: імпровіз, розминку та фрістайл. Слід зазначити, що традиційно журі у Кубкових іграх оцінок не ставило, а кожен у своєму підсумковому слові називав три команди, які, на їх думку, були кращими.

Тема імпровізу: "Порвать за 15 секунд". І тут команди ухитрялися пояснити, чому саме вони достойні фіналу. "Єноти" показали танчик Снупп Дога та команди ВУЗВ; Женсовет "брали" голосом і "репчиком"; Выход на три в одній мініатюрі зібрали всі найкращі "двіжухи" "Ювентуса"; МОШ зізналися, що іноді підглядають як дівчата збираються на дискотеку; В Комі зазначили: однозначно пройдуть до фіналу, бо у них уже є переможці (діти у змінному взутті, юристи у зелених штанцях та безумні дітваки Мукачева); Сусіди: "достойні місця у фіналі, бо ми - як атом. Розпадаємося"; Трудовые будни заспівали відому пісню "Потому что мы пилоты...".

На такій позитивній ноті розпочалася розминка. Як показують ігри ЗЛ, не завжди команди вміють смішно імпровізувати на сцені, відповідаючи на власні питання. Однак, декільком командам таки вдалося насмішити глядачів та журі, і веселий настрій поволі "перекочував" у фрістайли.

Поки команди готувалися, між собою змагалися вболівальники. Цього разу - чотири чарівні дівчинки, які сідали на шпагат.

В останньому конкурсі команди жартували на тему дня: про політику та предвиборчу гонку, про Пасху, не обійшлося без "космосу" та "трешу", а також незвичних випадків із незвичними персонажами. Не забули команди (майже в усіх була згадана ця мелодія) і про відому не зовсім цензурну пісеньку футбольних ультрасів ("Ла-ла-ла-ла-ла!") =)

Що ж, конкурсна програма завершена.

Сюрпризом вечору став відмінний виступ (поза конкурсом) у стилі експериментального КВНу - "Театральної збірної"! Редактори Олександр Шевелюк, Олександр Свергун та Валерій Митейко, а також "легенда" ЗЛ Ігор Шарапа показали як може виглядати театралізований КВН. Публіка була у захваті та зустрічала своїх улюбленців гучними оплесками та потужним сміхом.

Після виступу театралів слово мали журі.

Судді розподілили голоси таким чином: За Выход на три проголосували усі 7 членів журі; у RADUЖNUY ENOT - 5 голосів; дівчата "В комі" мають 4 голоси; за МОШ проголосували троє суддів; по 1 голосу у Сусідів та Женсовета. Тож, трьома щасливчиками, які отримують путівку до Фіналу Кубка стали: Выход на три, RADUЖNUY ENOT та В комі.

Команди-переможниці приєднуються до тих колективів Чемпіонату, які зайняли 2-4 місце у своїй грі: А Шо?!, Чебурек-паук, На Юг, Sponge Bob, Високо в горах, Кіно, Старики-разбойники, Шара, Медсестра Тамара. Однак, це не остаточний склад фіналу Кубка. Зазначені команди із Чемпіонату ще у липні розіграють Літній Кубок, переможець котрого отримає додаткову путівку у головну гру сезону - Фінал Чемпіонату (отоді уже обидва Фінали будуть остаточно укомплектовані).

Наразі у ЗЛ КВН - невеличка творча відпуска, однак, - недовга!
Попереду багато заходів, фестивалів та веселих атракцій!
Любіть КВН, грайте в КВН та приходьте на КВН!
Якщо ви вважаєте себе частиною ЗЛ, хочете знати найсвіжіші новини Ліги, бажаєте поспілкуватися з цікавими людьми, а ще і попрацювати над майстерністю імпровізації та розминки, школа КВН працює щонеділі у ПАДІЮНі з 13.00. 
Не ходіть по інших Лігах та залишайтеся з нами! 
До скорих зустрічей! 

Олександра Артюхіна

Фотозвіт тут

Переглядів: 1044 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar