Головна » 2012 » Серпень » 20 » ІІІ заплив Закарпатського флоту відбувся!
14:15
ІІІ заплив Закарпатського флоту відбувся!


Погода над Ужем нарешті дозволила Закарпатському флоту здійснити довгоочікуваний заплив ІІІ Ужгородської регати. Навіть мала кількість води в річці не завадили суднам піти у сплав. Організаторами свята традиційно стали Закарпатська ліга КВН, корпорація свят «Не Понял», кафедра туризму УжНУ, Студентська республіка за підтримки обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» та рок-н-рол пабу «Савок».

До участі у веселому сплаві річкою зареєструвались 13 немоторних суден,  серед яких більшість були саморобними «яхтами». Що цікаво, цього річ до фінішу прийшло більше човнів, ніж їх стартувало. На жаль, ще до старту одне судно потерпіло крушіння і члени екіпажу були змушені відмовитись від запливу (їхній надувний човен (чи то пак матрац) просто.. луснув).  Проте на радість численним глядачам, які спостерігали за регатою від старту (під Радванським мостом), повз середину маршруту (весь пішохідний міст був вщент «забитий» глядачами), до самого фінішу (під транспортним мостом) Ужем сплавлялися танк, підводний човен, холодильник (до слова, із ящиком морозива), човен-байк,  летючий ірландець, піонер з таксою (теж піонеркою), впряжена у віз рожева свиня та інші кумедні плавучі (та не дуже) витвори. За визнанням глядачів, однією із наймужніших морячок була дівчинка, яка пливла зі своїм дідусем на човні «RuGalaBa», незважаючи на страх і тимчасові сльози вже перетнула фінішну лінію. Орієнтувалися учасники регати на закарпатський маяк – «свободку», яку в честь свята вбрали у моряцьку сукню. 

Адмірал Федір Шандор та контр-адмірал Сергій Денисенко перед стартом провели шикування Закарпатського флоту. Кожне «судно» отримало бортовий номер і стартувало по черзі, з інтервалом 20 секунд. Поправка на фініші враховувалася. Самі ж організатори свята, керівники Закарпатського флоту, стартували останніми, «замикаючи» регату. Крейсер чергового патруля слідкував за безпекою учасників та порядком на «трасі». Іноді адмірали підганяли тих, хто відставав, і приходили на допомогу тим, хто її потребував. А також збирали «регатне сміття» - частини кораблів, які під впливом чи то течії, чи то мілководдя губилися дорогою. 

Часом долати мілководний Уж  учасникам регати доводилось вбрід: вони як бурлаки мужньо переносили (підштовхували) свої кораблі далі дистанцією. Деякі човни не впоралися із примхливою річкою. Хтось губив дрібні деталі, елементи гардеробу команди, але всі фінішували на цілих суднах. 

На фініші учасників повторно вишикували, і кожен із моряків склав присягу на вірність Закарпатському флотові.  Члени екіпажів (всі без винятків, навіть такса-піонерка ☺) присідали та цілували рідний прапор флоту. Посвяту у моряки проводили лицарі з клубу історичної реконструкції «Меч Оріона» (які показали чудовий показовий бій після фінішу моряків). 

Опісля ж судді змагань оголосили переможців.  У номінації «Летючий Голландець» (з часом 23.01) перемогло судно «Санка». Найоригінальнішим, «Веселим Роджером» визнали корабель «SKS Holidays» у вигляді справжнього танку. Найшвидшою серед саморобних яхт була «Pig Power» (саме ота рожева свиня, впряжена у віз). Вона й отримала номінацію «Чорна каракатиця». А «Ноєвим ковчегом» стало журналістське судно «Заголовок» (наймасовіший екіпаж). Переможців було нагороджено грамотами, квитками в рок-н-рол клуб «Савок», а також спеціальними призами від шоколадьє Валентина Штефаньо – точними копіями «Свободки», виготовленими із карамелі (свободи-лизанки ☺).

Далі всі охочі змагалися у «метанні жабок» - пласких камінців поверхнею води, грали в річковий бадмінтон та футбол, а також їли смачнючу уху. А ввечері відсвяткували та відтанцювали свято у пабі «Савок».

Що ж, можна сміливо говорити, що ІІІ Ужгородська регата відбулась! Сподіватимемось, що наступного року захід збере ще більше учасників і глядачів, а ряди закарпатських моряків поповняться! 

Дякуємо всім організаторам за урізноманітнення місцевого дозвілля!

Олександра Артюхіна

Все про Регату: http://vk.com/uz_regata
Переглядів: 517 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar