Головна » 2011 » Серпень » 7 » ІІ Ужгородська регата – другий тріумф «Ласточки»
23:20
ІІ Ужгородська регата – другий тріумф «Ласточки»


Погода над Ужем нарешті дозволила Закарпатському флоту здійснити довгоочікуваний заплив ІІ Ужгородської регати. Організаторами свята стали Закарпатська ліга КВН, корпорація свят «Не Понял», кафедра туризму УжНУ, Турінфоцентр Закарпаття, Студентська республіка; за підтримки управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації та Закарпатської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка».

До участі у веселому сплаві річкою зареєструвались 17 немоторних суден,  серед яких більшість були саморобними «яхтами». Зокрема, «Удар пелікана»  — модернізований човен із пластикових пляшок, каністр та синьої качки (це перейменований «Блакитний фламінго», який під час Параду Закарпатського флоту ледь не пішов на дно). «Uzh Police Department» — найважче судно регати, сконструйоване з дощок та пінопласту, розфарбовано синьою фарбою і стилізоване під поліцейську машину.  «Мечта «Титаника» — яхта-«льдинка» з «чукчами» на борту, команда човна «Вилами по воді» була наймолодшою, а назва судна «Айвар +2» говорить сама за себе: собака Айвар породи хаскі та плюс два члени команди («заключённые»). Взяли учать і два «лікарських» човни: «Реанімобіль» та «Напозерані доктори». До слова, у команді останніх пливли стоматолог, проктолог, гінеколог та Анжела (гумова жінка).  Поодинокі капітани пливли на човнах «Тиса» та «Гладильна доска» (Олексій Клімов та Олександр Суханов відповідно). «Речные котики» — команда з 4 мужніх хлопців, які замаскували не тільки судно, але й себе: розмалювали обличчя у колір хакі. «Теория заговора» — дівчата в човні, не рахуючи хлопця; «Автошок» — автомобіль на воді. Решта учасників пливли на майже традиційних човнах, щоправда з креативними назвами: «Зины-победительницы», «Ласточка», «Неутопимый» і також «Туристи» та «Говерла».
Адмірал Федір Шандор та контр-адмірал Сергій Денисенко перед стартом провели шикування Закарпатського флоту. Кожне «судно» отримало бортовий номер і стартувало по черзі, з інтервалом 20 секунд. Поправка на фініші враховувалася. Самі ж організатори свята, керівники Закарпатського флоту, стартували останніми, «замикаючи» регату. Крейсер чергового патруля слідкував за безпекою учасників та порядком на «трасі». Іноді адмірали підганяли тих, хто відставав, і приходили на допомогу тим, хто її потребував.
«Оскільки, на відміну від моря, на нашій річці є течія до фінішують усі. Щоправда чи човни залишаться у при стартовій амуніції – питання. Головне, щоб команда прибула повним складом», — зазначив Сергій Денисенко.

Дійсно, деякі човни не впоралися із примхливим Ужем. Хтось губив дрібні деталі, елементи гардеробу команди, а дехто фінішував лише на фрагментах («залишках» корабля). Так, Олексій Клімов, капітан човна «Тиса», головну деталь — велосипед із однойменною назвою — подарував ромським дітям, які чатували ще на старті, а фінішну стрічку перетнув уплав на пінопластовому фрагменті корабля. А один із членів команди судна «Вилами по воді» став «живим моторчиком», допомагаючи хлопцям гребти ногами. Попри хвилювання через незавершення запливу, корабель «Uzh Police Department» дістався фінішу повним складом і з найменшими втратами деталей.
На фініші учасників повторно вишикували, і кожен із моряків склав присягу на вірність Закарпатському флотові.  Члени екіпажів (всі без винятків, навіть собака Айвар та резинова Анжела) присідали на коліно та цілували рідний прапор флоту. Опісля цього головний суддя змагань Віталій Ерфан оголосив переможців. У номінації «Летючий Голландець» (з часом 12.73) перемогло судно «Ласточка». Уже вдруге члени команди саме цієї яхти стали найшвидшими. Найоригінальнішим, «Веселим Роджером» визнали корабель «Uzh Police Department». Найшвидшою серед саморобних яхт був «Удар Пелікана». Переможців було нагороджено грамотами та пам’ятними призами, а всіх учасників регати після фінішу мали змогу скуштувати смачного пива від партії «УДАР Віталія Кличка».

«Наша флотилія є чисельнішою ніж у Монголії, Словаччині та Люксембурзі.  У нас, на відміну від усіх інших флотів України, є власний діючий маяк. Ми всі фінішували, тож вважатимемо, що ІІ Ужгородська регата успішно відбулась!», — на завершення підкреслили адмірали Закарпатського флоту.
Що ж, сподіватимемось, що наступного року регата збере ще більше учасників і глядачів, а ряди закарпатських моряків поповняться!
Дякуємо всім організаторам за урізноманітнення місцевого дозвілля!

Олександра Артюхіна

Переглядів: 618 | | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar