Головна » 2011 » Травень » 16 » Фінал ПОУМУ на Закарпатті
21:17
Фінал ПОУМУ на Закарпатті
13 травня в Ужгороді в Ужгородському міському Палаці дітей та юнацтва вже вдруге відбувся обласний фінал профорієнтаційного змагально-розважального заходу для молоді та учнів загальноосвітніх навчальних закладів Закарпатської області на тему: «Поринь у світ професій»
Захід започатковано з метою допомогти молоді зорієнтуватися у багатогранному світі професій. Адже їх на сьогодні – понад 100 тисяч! Щодня виникають близько 5-ти нових професій, і одночасно змінюються ті, що вже існують. Перед випускниками шкіл постає важливе завдання зробити зважений вибір майбутньої професійної діяльності. Та спочатку необхідно дізнатись більше про професію, зважити всі плюси і мінуси. Найцікавіше це робити у грі, вирішуючи конкурсні завдання за допомогою гумору.
Організатори заходу – Закарпатський обласний центр зайнятості та управління освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації, обласна молодіжна громадська організація "Закарпатська ліга КВН" ставили за мету формування у молоді мотивації до свідомого вибору професійної діяльності, позитивного ставлення до всіх видів професійної діяльності, заохочення до отримання професій, актуальних на ринку праці, виховання патріотизму та бажання працювати на благо та розбудову України, привернення уваги широких верств громадськості до проблем професійної самореалізації молоді.
Перед початком заходу, на площі перед палацом дітей та юнацтва діяли мобільний центр профорієнтації Ужгородського міського центру зайнятості та мобільний центр зайнятості Ужгородського районного центру зайнятості де відвідувачам провели презентацію Інтернет-порталів державної служби зайнятості та сайту «Вибір професії та пошук роботи», крім того школярі мали можливість ознайомитись з паспортами Навчальних закладів області, паспортами провідних підприємств установ та організацій м. Ужгород та Ужгородського району, центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та іншими послугами служби зайнятості, крім того учні мали змогу отримати  інформацію консультаційного пункту 159 територіального центру комплектування військовослужбовцями за контрактом де консультації надавали начальник відділення підбору військовослужбовців за контрактом старший прапорщик А. В. Гончар та сержант Р.І. Пушишин .
Відкрив захід ведучий Борис Шатров - редактор Закарпатської ліги КВН, який  ознайомив присутніх про те як за право взяти участь у фіналі змагалися 35 шкільних команд у відбіркових турах, які відбулися у 7 районах Закарпатської області, а також містах Ужгород, Мукачево та Берегово. В яких визначилися десять  найкращих команд,  області :
-    «РОЯЛ ФЛЕШ» збірна м. Мукачево фіналіст минулорічного фестивалю, учасниця півфіналу на Всеукраїнському  турнірі учнівських команд «ПОУМУ» 2010 року, який відбувався м. Львів;
-    Збірна м. Ужгород; 
-    «LUCKY TEAM» м. Берегово Брегівської гімназії;

-    «ПРОФЕСІОНАЛИ» Виноградівського районного центру позашкільної роботи з дітьми;
-    «ФОРЕВЕР – Будівництво на завжди» смт. Воловець, Воловецької ЗОШ І-ІІ ст.;
-    «БРИГАДА», смт. Міжгір’я,  Міжгірської ЗОШ І – ІІІ ст.. №1;
-    «ЗАМУЧЕНІ КЕРТОМ» Мукачівського районного центру дитячої та юнацької творчості;
-    «ВУЙКО З ПОЛОНИНИ» Тур’я – Реметівської ЗОШ І – ІІІ ст.. Перечинського району;
-    «ГОРЯНИ» Костилівської ЗОШ І – ІІІ ст.. Рахівського району та
-    «ФАЙНА БРИГАДА» Лісічівська ЗОШ І –ІІІ ст.. Іршавського району;
Із вступним словом виступив заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації Іван Качур, він згадав слова Конфуція: «Оберіть професію до душі і Вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті». Він наголосив про те, що Батьківщини і батьків не вибирають - решта належить до іншої житейської категорії, коли перед кожним з нас - у різний час - неодмінно постає питання, ким бути? І добре, якщо людина не помиляється, знаходить своє місце на ринку праці, а разом з ним і власне фінансове благополуччя. Але ж часто буває і навпаки, навіть більше — втрата роботи, пов'язані з цим побутові негаразди інколи призводять до затяжних депресій. Аби цього не сталося, і вирішили проводити ось такі змагання.
Підтримуючи слова заступника голови Закарпатської обласної державної адміністрації, директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич підкреслив  наступне: «Враховуючи позитивний досвід, Державний центр зайнятості прийняв рішення про організацію турніру ПОУМУ і в 2011-му році. Тому 30 березня цього року у Закарпатським  обласним центром зайнятості спільно з обласним управлінням освіти та науки ОДА видано наказ про проведення профорієнтаційного заходу для молоді, в тому числі для учнів загальноосвітніх навчальних закладів на тему «Поринь у світ професій». Таким чином, наша область уже вдруге долучилася до Всеукраїнського проекту. А хто буде представляти Закарпаття у півфінальних змаганнях ми дізнаємося в ході змагань.
Наш захід вже вдруге стає складовою всеукраїнського профорієнтаційно-просвітницького проекту «Професійна Орієнтація Учнівської Молоді України» обираємо професію ПОУМУ, мета якого: відродити шанобливе ставлення до людини праці — токаря, слюсаря, теслі, муляра, маляра, фермера, штукатура, лицювальника-плиточника, представників інших вкрай потрібних країні спеціальностей. Адже перед областю стоїть амбітне і престижне завдання — перетворити її на справжню оазу для комфортного проживання кожного мешканця краю.
Цілком зрозуміло, що в цій роботі жодним чином не обійтися без молодих енергійних і кваліфікованих спеціалістів, насамперед - зазначених професій і спеціальностей. Вирішення ж такого масштабного завдання можливе лише за умови об'єднання усіх зацікавлених сторін - роботодавців, держави (маються на увазі заклади професійно-технічної освіти та органи місцевого самоврядування), профспілок.
Вирішувало долю учасників журі, до складу якого входили:
-    перший заступник директора Закарпатського обласного центру зайнятості Леся Василівна Чиняк,  
-    заступник начальника управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Оксана Василівна Пагулич,
-    методист обласного методичного центру бібліотечних фондів підручників та технічних засобів навчання при управлінні освіти і науки облдержадміністрації Віра Василівна Євич,
-    депутат міської ради, вчитель інформатики ЗОШ №19 м. Ужгорода Буланов Ростислав Михайлович,
-    голова Закарпатського територіального профспілкового об’єднання працівників соціальної сфери Людмила Борисівна Ляпіна,
-    начальник загального відділу Закарпатського обласного центру зайнятості – Ольга Миколаївна Сівач,
-    начальник відділу організації профорієнтації Закарпатського обласного центру зайнятості Лариса Юріївна Маргитич.
Почесні гості заходу: Заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації Качур Іван Іванович; Директор Закарпатського обласного центру зайнятості Фущич Юрій Іванович; Заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації Морозюк Ганна Степанівна; Начальник служби у справх дітей Закарпатської облдержадміністрації Якімеліна Світлана  Степанівна; Завідувач кабінету предметів етико-естетичного напрямку Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти  Валентина Іванівна Сивохоп; Представник МіК-інформ Мошкола Павло Васильович, який презентував присутнім «Довідник абітурієнта та студента 2011 року», який по суті каталог пропозицій вищих навчальних закладів, технічних за професійним спрямуванням, перепідготовчих центрів, кваліфікаційних курсів. У довіднику також розміщені корисні поради, інформація про навчання та умови вступу до навчальних закладів. Представник Лінгвістичного центру «Лік» Іванна Газа, яка розповіла про найпершу мовну іноземну школу в Закарпатті для різних вікових категорій населення.
Святковий настрій, хвилювання учасників, багато світла, музики, гумору, бурхливі емоції вболівальників, які завзято підтримували свої команди… Нелегко прийшлося журі, адже важко було визначитись, хто ж кращий серед дійсно достойних суперників. Але в будь-якій грі має бути переможець.
В ході заходу команди презентували глядачам та гостям різнобарвну палітру професій: фермер, заготівельник, будівельник, кухар, швачка, офіціант, двірник, лісоруб, тракторист, дизайнер-модельєр, водій, вчитель, лікар та інші. З притаманною підлітковому віку завзятістю та енергійністю школярі розкривали зміст професії, її важливість та перспективність. Учні сипали жартами, демонстрували іскрометні експромти, пропонували наочні сценки, співали, танцювали, словом, явили всі свої таланти. І журі, і глядачі жваво реагували на кожну вдалу репліку чи афоризм, щедро винагороджували їхніх авторів бурхливими оплесками.
Під час підготовки своїх виступів підлітки отримали досвід, який важко переоцінити: які професії існують, які користуються попитом сьогодні та на перспективу, та які відгуки позитивні та негативні про представників цих професій на жаль сьогодні існують. Діти показали не лише позитивні сторони професій, чим надали тему для роздумів дорослим присутнім в залі представникам певних професій. Цим досвідом, безперечно, вони скористаються і самі, обираючи свій професійний шлях.
Спостерігаючи за дійством на сцені (а це було справжнє шоу), здавалось, що жодну команду не задовольняє вислів: «Головне не перемога, а участь». Усі демонстрували наполегливість та цілеспрямованість. Але завданням журі було обрати команду – переможця, яка представлятиме Закарпатську область на Всеукраїнському півфінальному конкурсі.
Під час дійства ведучий запропонував глядачам скласти коротку мініатюру жарт про професію, які були зачитані під час підрахунку голосів і 3 призера найкумедніших жартів отримали приз Діловий щоденник школяра на 2011 – 2012 навчальний рік.
В нелегкій боротьбі за рішенням журі перемогу отримала команда «ФАЙНА БРИГАДА» загальноосвітньої школи с. Лісічево Іршавського району, нагороджена  дипломом за перше місце, від Закарпатського територіального профспілкового об’єднання працівників соціальної сфери кожен учасник команди отримав флешки, Друге місце у збірної команди м. Ужгород та диплом за друге місце, а третє виборола команда «ПРОФЕСІОНАЛИ» Виноградівського районного центру позашкільної роботи з дітьми, яку нагороджено дипломом за трете місце. Решта команд отримали дипломи учасників фестивалю, від Закарпатського обласного центру зайнятості кожен учасник отримав діловий щоденник школяра на 2011 – 2012 навчальний рік, футболки та бандани з символікою служби зайнятості, і кожна команда отримала подарунковий торт з логотипом державної служби зайнятості.
Журі визначило переможців, але це лише гра, а попереду самостійний трудовий шлях, і саме тут важливо не помилитися, зробити правильний крок у професійне майбутнє.
Для учнів скінчилось чергове шоу, завершилось напівказкове дійство з різнокольоровими, як дитячі мрії, кульками. Дуже хотілося б, щоб з таким же настроєм молоді люди крокували у своє доросле життя, впевнено в ньому робили свої перші кроки, здобували перші успіхи. Хай їх майбутнє буде таким же різнобарвним, як ті святкові кульки на сцені міського Палацу дітей та юнацтва.
Начальник відділу організації профорієнтації ОЦЗ Л.Маргитич

Переглядів: 1847 | | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 13
avatar
0
1 Royal Flush • 22:14, 16.05.2011 [Матеріал]
І взагалі жюрі дуже компетентно оцінювало))
avatar
0
2 Ivan • 22:16, 16.05.2011 [Матеріал]
Нарешті я дочекався репортажу щоб висловити всі свої думки сприводу даного конкурсу “ПОУМУ”. На мою думку, даному журі (окрім 1 трезвооцінювавшого чоловіка) потрібно оцінювати “сельські” концертики:
по-перше — якщо журі посміхається, сміється, з цікавістю дивиться весь виступ команди (порівняно з іншими) і потім ставить оцінку 7,8 — це справедливо?
по-друге — одна жінка більше чим півконцерту говорила по-телефону, вона має взагалі якусь повагу до виступаючих? А ті журі які взагалі вийшли по середині виступу,а потім клали оцінки?
по-третє — вони взагалі бачать кого вони на Всеукраінський турнір відпраляють? Та це позор для цілої області на всю країну....
по-четверте — моя команда не була досить сильною, порівняно з командами Ужгорода та Мукачева, тільки на чиїх було чутно сміх. То як можна було вибрати переможцем Іршавську команду?
І по-п'яте — моє вам побажання — щоб на другий рік було професійніше, компетентніше журі, яке більшсерйозно відноситься до цього конкурсу.
avatar
0
3 СБУ • 15:57, 17.05.2011 [Матеріал]
Згідний з Ivan'ом
avatar
0
4 Трололо • 20:41, 17.05.2011 [Матеріал]
Даёшь троллинг в массы!!!!)))))
avatar
0
5 milla • 20:59, 18.05.2011 [Матеріал]
Мукачево виступало шикарно (Я теж брала участь як керівник),але не по темі...там потрібно було розкрити професії,які користуються на ринку праці України!А хіба Джеймс Бонд користується попитом на ринку праці міста Мукачева???Вибачте,але це моя особиста думка,а щодо Іршавської команди,то я згідна...це буде повний провал у Львові((
avatar
-3
6 Трололо • 07:37, 19.05.2011 [Матеріал]
Умейте проигрывать!
Иршава молодец, полностью раскрыла тему задания, да еще и так смешно!!
Так что не надо. И насчет жюри: Если назначили именно такое жюри - значит есть причина, и сомневаться в их "некомпетентности" просто глупо. Жюри, простите, с улицы не набирают. Мукачево тоже хорошо, но согласен с milla - большинство не по теме. А остальным командам советую - вместо того чтоб плакать - больше тренеруйтесь, и всё у вас получится, как у Иршавы.
avatar
1
7 Буги-Вуги • 14:56, 19.05.2011 [Матеріал]
"Иршава молодец, полностью раскрыла тему задания, да еще и так смешно!!"

Смешно? О да,полный провал был,на ПОУМУ во Львове надо показывать шоу,не токо КВН и розкрывать професию,если зал будет спать как на выступе Иршавы толк от етого какой? на жюри работать?
Все слышали недовольный зал когда оглосили победителем Иршаву,я б такуб победу к примеру не хотел,еще и лишный раз опозоритса во Львове)

avatar
-2
8 milla • 20:31, 19.05.2011 [Матеріал]
але ж погодьтеся,Буги-Вуги , що незадоволені охи-ахи залу були у більшості по тій причині,що там сиділи уболівальники із міста Ужгорода,і якби моя команда пермогла (не буду називати,котра саме),то було б так само - я просто впевнена в цьому!Всі чекали,що переможе Ужгород,і їхню команду відкрито тягли...і ледве дотягли до 2-го місця....чомусь вважається у нашій області,що здібні учні є лише в Мукачеві і в Ужгороді!Але не треба бути такими категоричними!ПРосто у тих дітей більше можливостей...а Іршава,звичайно,не повинна була перемогти...було видно,що вони самі були дуже здивовані,коли оголосились результати....)))))
avatar
1
9 igorek • 22:31, 19.05.2011 [Матеріал]
Пишет руководитель команды КВН Мукачевской команды.
Претензии не касаются команд, и адресованы к членам жури. Ответьте мне на такие вопросы.
Из всех миниатюр в приветствии, только одна была подвязана к тематике (так поступают даже в телевизионных лигах КВН, хотя с этим там очень строго), остальные были по теме! Команда "Royal Flush"после конкурса "Приветствие", по каким-то причинам заняла последнее место. То есть, по-вашему, копирование Нашей Раши, слово в слово - лучше раскрыло суть приветствия, и тему рабочей профессии?
Человек, который критикует команду, даже не соизволили на нем присутствовать. Во время выступления команды из Ужгорода, отсутствовало одновременно двое членов жури (сам в свое время сидел в жури, и считаю такое недопустимым, так-как нужно хотя бы уважать труд детей)! Один из этой группы, больше говорил по телефону, чем смотрел на сцену! При описании домашнего задания, член жури даже не помнил имени главного персонажа, и именовал его "Жаме Бонд", это больше печально, чем смешно! И пусть мне хоть кто-то еще слово скажет о компетентности жури!
Еще один вопрос. Почему по оценки Ростислава Буланова, единственного человека в жури, который профессионально разбирается в КВНе, поставил команде из Мукачева 10 за все три конкурса? Или же, он ничего в этом не понимает?
Ну и последний вопрос. Если в КВНе не побеждает команда, с которой больше всего смеялись (и не надо говорить о предрассудках зала, так как Мукачевских болельщиков в зале не было), у которой все было более отрепетировано чем у большинства команд (могу кинуть ссылку на видео), про домашку молчу, но приветствие было по теме (90% по теме, но все же последнее место на приветствие)...тогда ответьте на вопрос, что нужно сделать что бы победить???
Написать все это меня заставила обида за детей, который на протяжении двух недель, почти каждый день по 3 часа, а в последние дни и все 6, ходили на репетиции, жертвовали своим свободным временем для того, что бы хорошо выступить, и получить за это унизительно несправедливые оценки, от людей, которые не могут даже одной игры высидеть на одном месте!
avatar
0
10 milla • 21:46, 20.05.2011 [Матеріал]
igorek,в попередніх своїх коментарях я вже написала,що одразу видно було (на мою думку)що ваша команда виступала найкраще!Про це навіть не може бути мова.Це одразу було видно,що діти виступають на професійному рівні. Моїй команді до вашої далеко,я це визнаю.Я взагалі у КВН новичок.І за перший конкурс я з вами згідна,що все було по темі...я тоді теж не зрозуміла оцінок журі...але більш за все я не розумію дотепер оцінок Іршавській команді,я так і не поняла,яким чином вони здобули перемогу у даному конкурсі,якщо...я навіть не запамятала їхніх виступів!!!Але у другому конкурсі ви дійсно виступили не по темі,я одразу зрозуміла,що вам поставлять невисокі бали.А взагалі,я дуже рада,що побачила,як виступала Мукачівська збірна,я отримала велике задоволення від ваших номерів))))Окремо хотіла б подякувати хлопчику,який зображував негативного героя у номері про Джеймса Бонда,ну, а Джеймс Бонд - це взагалі супер))))
avatar
2
11 Myrka • 23:31, 20.05.2011 [Матеріал]
так,можливо "Джеймс Бонд" був не потемі,але на початку нашого виступу прозвучала підв*язка :"Ми вважаємо,що однією із найважливіших професій, є професія АГЕНТА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ! ..... ",а от зараз ще скажіть,що такої спеціальності не має і ніколи не було...
з самого початку було зрозуміло що Іршаві будуть тягнути,бо частина жюрі це представники іршавського центру зайнятості!!
доречі, на грі було зовсім інше жюрі ,ніж вказане у положенні про фестиваль!!!!!
avatar
2
12 Ivan • 12:44, 21.05.2011 [Матеріал]
Якщо у Мукачівської команди за привітання були нижчі оцінки ніж на домашньому завданні, а привітання було по темі, то як журі може аргументувати свої оцінки? Ніяк. Тобто команду Мукачева просто зрізали.
milla ви говорете про зал по відношенню до Ужгородської команди, але вони теж краще виступили ніж половина команд. А що ви скажете про те, як зал неймовірно підтримував команду "Royal Flush"? Адже їхніх вболівальників не було. Зал вибрав свого переможця, і на це не впливають жодні оцінки.
Трололо - ви з Іршавської команди? ганьба вам, якщо ви смієте говорити "и всё у вас получится, как у Иршавы". Були набагато достойніші команди, навіть не називаю їх - ви всі самі прекрасно знаєте хто це!
avatar
3
13 Шутка. • 21:12, 21.05.2011 [Матеріал]
Всі говорять,що Іршавськя команда просто опозорить все Закарпаття!
Найкращі були,Мукачево та Ужгород,тут без коментарів.
У цих команд був хороший, гарний гумор, на них було дійсно приємно дивитися! Пісні з музикою, динамічні відбивки!
А "біатлон". Вони мабуть єдині команди,які взагалі розуміли,що це за конкурс. Всі інші команди,або розповідали статуси з контакта,або старі анекдоти!
Отже,мені здається ці команди розуміють,що таке насправді КВН,як в нього грати!
А жюрі,просто їх засудило!
Вибачте.
avatar