Історія

КВН на Закарпатті існує давно, але перша гра, з якої почалася новітня історія Закарпатського КВНу, відбулася 3 квітня 1993 року. Той перший пробний сезон складався всього з трьох ігор: істфак — медфак, ФРГФ — хімфак, а також фінал: медфак — ФРГФ. Чемпіонами стали медики. Ігри проходили у Драмтеатрі, складалися з 6-7 конкурсів з музичними паузами, і тривали по 3-4 години.
У тому ж році, восени, на базі команд істориків і РГФ була створена команда «Діти БАМу», яка зіграла з чемпіонами — командою медиків, і виграла.
У травні 1994 р. відбулася гра команди «Діти БАМу», у яку вже влилися і медики, з командою ветеранів КВН.
У жовтні того ж року збірна команда ужгородських гравців КВН «Закарпатські єгери» поїхала на перший фестиваль Асоціації «КВН України» в Одесу, а потім — на перший тур Чемпіонату Асоціації в Житомир.
У травні 1995 р. в Ужгороді відбувся перший фінал Асоціації «КВН України», на жаль, без ужгородських команд. Приблизно тоді ж відбулася перша гра шкільних команд КВН, в якій взяли участь три команди: «Палата № 6» (школа № 8), «КВН ЛТД» (школа № 5) та команда школи № 1.
З осені 1995 р. стартував перший чемпіонат міста серед школярів. Першим чемпіоном серед школярів стала команда «Шутники с последней парты» (школа № 3).
Подальшу хронологію має сенс вести по сезонах.

Сезон 1996-97 рр.

Студенти все ще в КВН не грають, чемпіоном серед школярів стала «Палата № 6» (школа №8). Навесні 1997 р. відбулася товариська гра команд медичного та економічного факультетів.

Сезон 1997-98 рр.

З матчу-реваншу медиків і економістів стартував 1-й сезон відродженого студентського КВНу. У тому сезоні грало шість команд: «Гіпократ» (медфак), «Стефа» (економісти), «Нові Студенти» (УжДІІЕП), «Сніданок Юриста» (юрфак), команда філфаку УжНУ і команда «ФАКС» (на базі фізфаку). Останні стали чемпіонами.
Чемпіонами серед школярів стала команда «Дежавю» (школа № 5)
У тому ж сезоні збірна школярів Ужгорода на базі «Палати № 6», з тією ж назвою, вирушила в Одесу на 1-й всеукраїнський фестиваль шкільних команд КВН де завоювала Гран-прі, і як виняток була зарахована до Студентської Ліги Асоціації «КВН України».

Сезон 1998-99 рр.

У сезоні Закарпатської ліги стартує 12 команд. У фіналі грали «Сніданок юриста» (юрфак УжНУ), «Гіпократ» (медфак УжНУ) і «ЛДП-Дежавю-контрабас». Перемогу здобув «Контрабас».
Також той сезон запам'ятався експериментальним півфіналом, в якому грали відразу 10 команд.
У шкільному сезоні перемогла команда Ужгородської гімназії «Вхід у змінному взутті».
«Палата № 6» грала у Кубку України, де дійшла до півфіналу. У липні 1999 р. в рамках КВН-автопробігу «Командувати парадом будемо ми!» «Палата № 6» взяла участь у фестивалі «Таврійські ігри».

Сезон 1999-2000 рр.

У цьому сезоні у лізі нарешті з’явився редактор. У першому турі розпочали боротьбу 12 команд. У фіналі зустрічалися «Комон», «КПД» (фізфак), «Дежавю». Чемпіонами стали фізики. У тому ж сезоні нерентабельний кінотеатр «Карпати» був знятий з балансу міста і переданий Ужгородському університету. Так з'явився центр дозвілля студентів «Ювентус», і мандруюча Закарпатська ліга знайшла постійний дах над головою.
У шкільному чемпіонаті знову перемогла гімназія.
У цьому ж сезоні ужгородські КВНщики почали досягати чималих успіхів на всеукраїнській арені. «Палата № 6» виграє Студентську лігу, а пізніше і Суперкубок України. Команда «Діти Бахуса» вперше їде на відбірковий фестиваль в Одесу, відразу потрапляє в Чемпіонат Асоціації «КВН України» і стає срібним призером.
Команда гімназії «Вхід у змінному взутті» займає друге місце на всеукраїнському фестивалі шкільних команд, а також перше місце в міжрегіональному фіналі КВН юних інспекторів руху і бере участь у всеукраїнському фіналі в «Артеку».

Сезон 2000-2001 рр.

Стартовий склад ліги — 15 команд. Вперше в сезоні бере участь команда з Мукачева — «НечеВО дєлать» (МТІ), і ужгородська ліга КВН стає закарпатської. Також вперше в іграх студентів бере участь шкільна команда — все та ж гімназія. У фіналі зустрілися «НечеВО дєлать», «Бісові діти» (істфак), «МЕО» (філія ІМВКУ при УжНУ) і «Не Понял» (УжГІІЕП). Перемогла команда «Не Понял».
Вперше, паралельно з Чемпіонатом, почався розіграш Кубку Закарпатської ліги КВН. Першими володарями Кубку стала команда «Дежавю-Експрес».
Ігри серед школярів припинилися на невизначений час.
На всеукраїнській арені «Палата № 6» знову виграє Студентську лігу, і другий раз стає володарем СуперКубку України. Команда «Діти Бахуса» знову стає срібним призером Чемпіонату Асоціації «КВН України». Команда «НечеВО дєлать» (МТІ) грає в Кубку України.
Команда гімназії «Вхід у змінному взутті» стає переможцем Всеукраїнського фестивалю шкільних команд КВН «Гуморина-2001» в Одесі.

Сезон 2001-2002 рр.

У сезоні стартувало 15 команд, з них дві жіночі і одна дитяча. У фіналі зустрілися «Тяп-ляП» (економ. ф-т), «ЛДП» (матфак) і «НечеВО дєлать». На цей раз перемогли математики.
Кубок Закарпатської ліги дістався «Файті».
«Бахуси» за доброю традицією займають друге місце в Чемпіонаті і виграють Кубок Призерів Асоціації «КВН України». Крім того, закарпатський КВН на українській сцені представляють ще дві команди: «Не Понял» у Студентській лізі і «НечеВО дєлать» — у Кубку України.
Створюється збірний проект «Палата №6» (Ужгород-Вінниця) який виграє Южну лігу в Одесі, лігу «КВН-Тріумф» у Чернівцях, відкриту Хмельницьку лігу. За перемогу в Южній лізі «Палата №6» отримує путівку на 13-й фестиваль Міжнародного Союзу КВН у місті Сочі. На фестивалі команда проходить жорстке сито відбору і стає учасником телевізійної Відкритої Української ліги КВН на каналі «1 + 1».
Команда гімназії «Вхід у змінному взутті» знову стає переможцем всеукраїнського фестивалю шкільних команд КВН. На цей раз фестиваль проводиться в Житомирі і називається «Жарт-птиця-2002».

Сезон 2002-2003 рр.

В іграх Закарпатської ліги КВН стартувала рекордна кількість команд — 18. У фіналі грали «Файта», «Бісові діти» (історики) і «Тяп-ляП» (економісти). Чемпіонами стали економісти. Володарем Кубку стала команда «Не Понял»
Проводяться спроби відродити ігри серед шкільних команд. Навесні 2003 року проходиться фестиваль шкільних команд Ужгорода за участю команди з Чопа.
Збірна команда Закарпатської ліги КВН під назвою «Файта» змінила «Дітей Бахуса» в Чемпіонаті Асоціації «КВН України». Новій команді вдалося зламати трирічне «прокляття срібла» і виграти золото. «Файта» стала Чемпіоном України! Другий тур ігор Чемпіонату відбувся в Ужгороді.
«Палата №6», все ще як збірна двох міст, бере участь у 14-му фестивалі «КІВІН-2003» в Сочі. Але Відкрита Українська ліга у цьому сезоні взяла відпустку, що дуже знизило шанси українських команд на потрапляння в телевізійний ефір. «Палата» перериває творчий союз з Вінницею, і, вже як ужгородська команда, грає в Одесі, в «Южній лізі», де доходить до фіналу.
«Діти Бахуса» не йдуть на пенсію. Дещо оновленим і компактним складом ця команда грає в двох лігах — відкритій Хмельницькій та Західно-українській у Тернополі. В обох лігах команда виходить у фінал.
Команда гімназії «Вхід у змінному взутті» втретє стає переможцем всеукраїнського фестивалю шкільних команд КВН. На цей раз фестиваль знову проводиться в Одесі і називається «Жарт-птиця-2003».

Сезон 2003-2004 рр.

В іграх Закарпатської ліги КВН стартувало 13 команд. У фіналі за титул Чемпіона боролися «Вхід у змінному взутті» (гімназія), «МЕО» (ф-т міжнародних економічних відносин УжНУ) і «Тяп-ляП» (економічний ф-т УжНУ). Титул другий рік поспіль дістався економістам.
Володарем Кубку вдруге стала команда «Не Понял»
Відроджується чемпіонат шкільних команд в «ПАДІЮНі». Школярі грають 2 тури і фінал. Чемпіоном стає команда 11-ї школи «Від дзвінка до дзвінка».
Команда «Не Понял» успішно виступає в Чемпіонаті Асоціації «КВН України».
Команда гімназії «Вхід у змінному взутті» вже традиційно, в четвертий раз перемагає на Всеукраїнському фестивалі шкільних команд КВН в Одесі.
Влітку 2004 р. Закарпатська ліга КВН «виходить з підпілля» — проводиться офіційна реєстрація в органах юстиції. Відтепер «Закарпатська ліга КВН» — молодіжна громадська організація, осередок Асоціації «КВН України».

Сезон 2004-2005 рр.

Перший тур сезону пройшов саме під час Помаранчевої революції. В іграх взяли участь 16 команд. Фінальні ігри цього сезону вперше проводяться у вересні, таким чином, фіналісти отримують літні канікули на підготовку. У фінал Чемпіонату вийшли 4 команди: «Не Понял», «Бітлз», «Перемога» і «Тяп-ляП». Чемпіонами в третій раз поспіль стала команда економічного факультету.
У фіналі Кубку зустрілися 6 команд, сильніше інших виявилася команда «МЕО».
Чемпіонат серед шкільних команд закінчився перемогою команди школи №5 «Діти капітана Гранта».
15 вересня 2005 року в Ужгороді відбулася ще одна унікальна подія — перша в історії України міжнародна гра КВН. На сцені драмтеатру зустрілися збірні команди КВН України та Німеччини. У складі збірної України були представники Ужгорода.
На всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт-птиця-2005» їде збірна школярів Ужгорода і займає 3-тє місце серед шкільних команд.

Сезон 2005-2006 рр.

У першому турі сезону взяло участь 19 команд. У фіналі Чемпіонату у вересні 2006 р. грали «От фонаря до Галуша», «Перемога» і «Не Понял». Боротьба була настільки спекотною, що переможця від 2-3 місця відокремили всього 0,2 бала. Чемпіоном-2006 стала команда «Не Понял».
За Кубок у фінальній грі боролися 7 команд, а перемогли в цій боротьбі «Піжони».
У першості серед шкільних команд грало 8 команд. У фінал вийшли «Діти капітана Гранта» (школа №5), «Тяжелый случай» (школа №8), «Квартет» і «Вхід у змінному взутті» (гімназія). Перемогли гімназисти.
Збірна команда УжНУ «Тяп-Ляп» бере участь у Чемпіонаті КВН України та навіть виходить у фінал разом з командами «Екстрімал» (Полтава), «Перша столиця» (Харків), і «Набла» (Львів). Фінал грається у Львові. Ужгородські КВНщики посіли третє місце, пропустивши вперед полтавчан (вони стали чемпіонами) і господарів сцени.
На фестивалі «Жарт-птиця-2006» команда гімназії «Вхід у змінному взутті» займає 4 місце серед шкільних команд.
У фестивалі «Жемчужина у моря-2006» беруть участь команди «Перелом» (медфак УжНУ) і збірна команда УжНУ «Тяп-Ляп». Наша збірна виграє чемпіонат з розминки і зараховується до складу команд Чемпіонату України.

Сезон 2006-2007 рр.

Сімнадцять команд стартувало в першому турі цього сезону, три кращі грали у фіналі. Це «Перелом» (медфак УжНУ), жіноча команда «Радянська жінка» і «Не Понял». Утретє чемпіоном ЗЛ КВН стала команда «Не Понял».
У фіналі Кубку боролися 6 команд. Трофей вперше дістався неповнолітнім — команді гімназії «Вхід у змінному взутті».
Збірна УжНУ «Тяп-Ляп» грає в Чемпіонаті України. Перший тур, через проблеми зі складом, зіграний невдало, у другому і третьому команда набирає обертів, але вийти у фінал їй не вдається.
Традиційний одеський фестиваль Асоціації «КВН України» в жовтні 2007 р. вперше проводиться на новому місці. «Молоду гвардію» змінив пансіонат «Рута» в Затоці. На фестиваль дитячих та юнацьких команд традиційно їде команда гімназії і повертається з дипломом переможця.
На «дорослий» фестиваль «Жемчужина у моря-2007» з Ужгорода їде три команди: «Перелом», «Радянська жінка» і «Тяп-Ляп». У сезон йде збірна, але на цей раз не у Чемпіонат, а у Студентську лігу України.

Сезон 2007-2008 рр.

У першому турі 11-го сезону Закарпатської ліги взяло участь 19 команд. До фіналу потрапило три: «Трудности перевода» (ФРГФ УжНУ), «Я в шоке» і «Перелом» (медфак УжНУ). Перемогла команда «Я в шоке»
У фіналі Кубку Закарпатської ліги грало 7 команд: «Новий Корпус», «Вхiд у змiнному взуттi» (гімназія), «Тири-пири» (екон. ф-т УжНУ), «Табуретка» (ЗакДУ), «Труднопроизносимое название», «От фонаря» (Кушниця) і «Вавилон». Перемогли «Тири-пири».
Починає роботу проект «Недільна школа КВН». Раз у тиждень гравці КВН збираються, щоб поспілкуватися, пограти у розминку і інші імпровізаційні конкурси, обговорити поточні питання.
Збірна УжНУ «Тяп-Ляп» грає в Студентській лізі України, успішно доходить до фіналу і займає третє місце.
На фестивалі дитячих та юнацьких команд «Жарт-птиця-2008» команда гімназії посіла друге місце серед шкільних команд.
Відразу 5 закарпатських колективів їдуть в Затоку на «Жемчужину у моря-2008». Це збірна УжНУ «Тяп-ляП», «Я в шоке», «Табуретка» (ЗакДУ), «От фонаря» (Кушниця) і «Хватило не фантазии» (МТІ), але їх виступ на фестивалі не був успішним. «Тяп-ляП» займає 4-е місце з чотирьох у Кубку Призерів, решта команд — 3-5 місця у фестивальних іграх. «Тяп-ляП» знову йде у Студлігу, «От фонаря» і «Хватило не фантазии» заявляються у Кубок України.

Сезон 2008-2009 рр.

У першому турі — 19 команд, у Фіналі Чемпіонату — чотири: «От фонаря» (ІТФ УжНУ), «Перелом» (медфак УжНУ), «Трудности перевода» (ФРГФ УжНУ) і «Тири-пири» (екон. Ф-т УжНУ). Несподівано для багатьох перемога дістається наймолодшій команді — «От фонаря».
У фіналі Кубку грали 6 команд: «Вхід у змінному взутті» (гімназія), «Молодости нашей», «Другий підйом», «Е, щщщщщ», «Вифільтікультяпістие» і «Хватило не фантазии». Перемогла команда з Мукачева «Хватило не фантазии».
Збірна УжНУ «Тяп-ляП» грає в Студентській лізі, доходить до фіналу і займає в ньому третє місце. Паралельно команда бере участь ще в декількох лігах і проектах. Влітку 2009 в Криму «Тяп-ляП» виграє Кубок Студентської республіки з КВН.
У Кубку України успішно виступають «От фонаря» (Ужгород-Кушниця) і «Хватило не фантазии» (Мукачево). Обидві команди виходять у фінал. Вперше гри Кубку проводяться в Мукачеві, причому відразу два тури за сезон — Мукачево приймає півфінал і фінал Кубку України.
Команда ужгородської гімназії «Вхід у змінному взутті», як завжди, їде на фестиваль «Жарт-Птиця-2009», де в загальному заліку займає 3-е місце серед шкільних команд.
Фестиваль «Жемчужина у моря-2009» для закарпатських команд став більш ніж успішним: три команди — три гри — три перемоги. «Тяп-ляП» виграв Кубок призерів у рівненській «Фававу» і київських «Акули пера»; «Хватило не фантазии» і «От фонаря» стали переможцями фестивальних ігор («От фонаря» перемогу розділили зі «Світлофором» з Дніпродзержинська). За результатами фестивалю всі три закарпатські команди потрапили у кругові турніри АКУ. «Тяп-ляП» в сезоні гратиме в Чемпіонаті, а «Хватило не фантазии» і «От фонаря» — у Студентській лізі України.

Сезон 2009-2010 рр.

Для участі у сезоні Закарпатської ліги КВН вперше були запрошені 4 команди з інших регіонів України: «УхТиКеди» (Іллічівськ), «Wiesbaden» (Чернівці), «Наслідки Політехніки» (Львів) і «Об'єднана команда Прикарпатського краю» (Івано-Франківськ). У першому турі грали 23 команди, у фіналі Чемпіонату — чотири: «Не пара» і команда «Молодости нашей» з Ужгорода, «Наслідки Політехніки» зі Львова та «Об'єднана команда Прикарпатського краю» з Івано-Франківська. Чемпіоном став дует «Не пара».
У фіналі Кубку грали 8 команд: «Foofick», «От фонаря» (ІТФ УжНУ), «Вхід у Змінному Взутті» (гімназія), «Центр», «Хватило не фантазии» (МДУ), «БезУмная Молодежь» (МДУ) , «Понаїхали» (ФСП УжНУ) і «Справа наліво» (юрфак УжНУ). Кубок дістався торішнім Чемпіонам — команді «От фонаря».
Шкільний КВН в Ужгороді проходить за підтримки центру зайнятості. Проводяться два фестивалі профорієнтаційного КВН — обласний та міський. Переможець обласного фестивалю — шкільна збірна Мукачева їде на міжрегіональний фестиваль до Львова.
Збірна УжНУ «Тяп-ляП» грає в Чемпіонаті України, але до фіналу не доходить. Зате виходить у фінал Галицької ліги, бере участь ще в декількох лігах і проектах. Влітку 2010 р. у Криму «Тяп-ляП» вдруге поспіль виграє Кубок Студентської республіки, а на фестивалі «Жемчужина у моря-2010» збірна УжНУ перемагає у грі за Кубок КВН-газети.
У Студентській лізі України виступають «От фонаря» і «Хватило не фантазии». Але фінал знову проходить без наших команд.
Команда ужгородської гімназії «Вхід у змінному взутті» у 10-й раз їде на фестиваль «Жарт-Птиця» в Затоку, де в загальному заліку займає 2-е місце серед шкільних команд, відставши від переможців всього на 0,2 бала.
На фестиваль «Жемчужина у моря-2010» їде 4 закарпатських команди: «Тяп-ляП», «Не пара», «От фонаря» і «Хватило не фантазии». За результатами фестивалю три закарпатські команди потрапили в кругові турніри АКУ. «Тяп-ляП» в Кубок, «Хватило не фантазии» — в Студентську лігу України. Команда «От фонаря» спочатку була зарахована в Чемпіонат, але не змогла приїхати на 1-й тур і перейшла до Студліги.

Сезон 2010-2011 рр.

У першому турі 14-го сезону Закарпатської ліги КВН грала 21 команда, в тому числі 4 спеціально запрошених команди з інших областей України: «УхТиКеди» (Іллічівськ), «Пляши, Лариса» (Донецьк), «Коліжанки» (Львів) і «Алла Кудлай» (Житомир). У фіналі Чемпіонату грали «Foofick II», «От фонаря» (ІТФ УжНУ), «Коліжанки» (Львів) і «Молодости нашей». Останні вийшли у фінал, здобувши перемогу у Літньому Кубку. Чотирнадцятим чемпіоном ЗЛ КВН стала команда «Foofick II».
У фіналі Кубку грали 8 команд: «Восьмикласниця» (МДУ), «Хватило не фантазии» (МДУ), «Орігамі» (істор. ф-т УжНУ), «Dusi-free» (географ. ф-т УжНУ), «Вхід у змінному взутті» (гімназія), «БезУмная Молодежь» (МДУ), «Вифільтікультяпістие» «Louis de Funès». Кубок повезла в Мукачево команда «БезУмная Молодежь».
Для шкільних команд було проведено два фестивалі: обласний турнір «ПОУМУ» (аналог КВН від Служби зайнятості) і міський фестиваль шкільних команд КВН, присвячений 1 квітня. В «ПОУМУ» перемогла команда «Файна бригада» (с. Лисичево Іршавського р-ну), а у міському фестивалі — гімназисти з «ВУЗВ».
Збірна УжНУ «Тяп-ляП» грає і перемагає у Кубку України, а на фестивалі «Жемчужина у моря-2011» виграє найголовніший трофей Асоціації «КВН України» — Суперкубок. Блискучий результат!
У Студентській лізі України знову виступають «От фонаря» і «Хватило не фантазии». Обидві команди виходять у фінал цього турніру і займають 2-е і 3-е місця відповідно, пропустивши вперед львівських «Коліжанок».
Команда «От фонаря» грає ще в двох лігах — Володимир-Волинській та львівській «Європі». У Володимирі «фонарі» виходять у фінал і займають 2-е місце, у Львові доходять до півфіналу.
На фестиваль «Жемчужина у моря-2011» їде три команди: Збірна УжНУ «Тяп-ляП», «Хватило не фантазии» з Мукачева і команда «Карта мира» географічного факультету УжНУ. Результати фестивальних ігор дуже непогані: «Карта мира» виграє фестивальну гру, Мукачево бореться за Кубок Призерів, але займає 3-е місце в грі, а «Тяп-ляП» виграє Суперкубок. Крім того, учасник команди «Хватило не фантазии» (Мукачево) Юрій Чорій став переможцем в конкурсі ведучих фестивалю.
Фестиваль дитячих та юнацьких команд «Жарт-Птиця» в цьому році проводиться після дорослого. Команда ужгородської гімназії «Вхід у змінному взутті» знову, вже в 11-й раз їде в Затоку, де отримує звання переможця фестивалю серед шкільних команд, недотянув 0,2 бала до Гран-прі. Крім «ВУЗВ», у фестивалі бере участь команда «Royal Flush» (Мукачево), яка зайняла 6-7 місце.
У наступний сезон АКУ йдуть «Тяп-ляП» і @кушницька команда «От фонаря».

Сезон 2011-2012 рр.

П'ятнадцятий сезон ліги почали 22 команди, в тому числі три колективи з інших областей України: «Програма захисту принцес» (Полтава), «Загорецька Людмила Степанівна» (Львів), і «Отдыхаем вместе» (Хмельницький). У другому турі число команд зросла до 25, і це рекордний показник. У Фіналі Чемпіонату зустрілися «Корова гумору», «БезУмная Молодежь» з Мукачева, «Отдыхаем вместе» (Хмельницький) і «Вхід у змінному взутті» з гімназії. Гімназисти вихід у фінал забезпечили перемогою в Літньому Кубку, який в цьому сезоні розігрувався вдруге. Чемпіоном ліги стала команда «Корова гумору».
За Кубок боролися 8 команд: «Кіно» (Мукачево), «Kevin» (УНЦ КНТЕУ), «Запасний вихід» (АНВК), «Карта МікLOVEди» (географічний + економічний ф-ти УжНУ), @кушницька команда «От фонаря», «FiFa» (фізфак УжНУ), «Без ГМО» і «Двоюрідний брат» (Мукачево). Перемогли фізики.
8 листопада 2011 року, у день 50-річчя КВН в ПАДІЮНі була проведена ювілейна гра. На сцену вийшли збірні Ужгорода та Мукачева, а також команда «Дружба», в якій зібралися «ветерани» КВН. Перемогла «дружба».
Було проведено фестиваль шкільних команд, присвячений 1 квітня. У ньому брали участь 9 команд, перемогли гімназисти з «ВУЗВ».
Збірна УжНУ «Тяп-ляП» у січні 2012 року вперше їде в Сочі на 23-й міжнародний фестиваль команд КВН «КІВІН-2012». У сезоні АКУ команда грає в Чемпіонаті України, впевнено виходить у фінал і перемагає. Крім «Тяп-ляП», в сезоні АКУ бере участь @кушницька команда «От фонаря», яка теж виходить у фінал Чемпіонату. Але на етапі підготовки до телезйомки фінальної гри в Житомирі команда з Кушниці не пройшла редакторський огляд і виступила в якості гостей гри. Другий тур Чемпіонату сезону 2011/12 приймала Іршава.
Команди «БезУмная Молодежь», «Хватило не фантазии» і «От фонаря» в АКУ не грають, але успішно виступають в інших лігах у Львові, Ковелі, Володимирі-Волинському, Нововолинську.
Команда ужгородської гімназії «Вхід у змінному взутті» бере участь у фестивалі дитячих та юнацьких команд «Первосміх-2012», який проходив 28-30 березня 2012 року у місті Лубни Полтавської області та отримує звання лауреата фестивалю. Уже традиційно гімназисти їдуть на фестиваль в Затоку, де отримують кубок за 2 місце, приз за КВН-газету і диплом за перемогу в конкурсі слайд-шоу.
На фестиваль «Жемчужина у моря-2012» їде 3 команди: збірна УжНУ «Тяп-ляП», команда УНЦ КНТЕУ «Kevin» і команда «БезУмная Молодежь» з Мукачева. Збірна УжНУ знову бореться за Суперкубок, але програє команді «ДТП» з Луганська. «Kevin» займає 3 місце у фестивальній грі, а мукачівська команда виграє свою гру і футбольний турнір фестивалю.

Сезон 2012-2013 рр.

Це був сезон номер 16. У першому турі стартувало 25 команд. Три приїжджих: «Деньги, пиво, девочки» (Рівне), «220 на всіх» (Житомир) та Збірна «Ч» (Черкаси — Чорнобай). Через те, що в одному з півфіналів була нічия, в фінал Чемпіонату вперше вийшло 5 команд: «Марина Степанівна», «Вхід у змінному взутті» (гімназія), «БезУмная Молодежь» (Мукачево), «Кіно» (Мукачево) , «Сборная причуд Фрейда» («Фрейди» отримали місце у фіналі перемогою в Літньому Кубку). Чемпіоном стала «Марина Степанівна».
До фіналу Кубку дожили всього 4 команди: «Freddie Mercury», «А шо ?!», «Оркестр Миши Гоголя» і «Без мандата» (юристи УжНУ). Перемога була за «Freddie». Та гра запам'яталася участю в журі лідера групи «7-Б» Івана Дем'яна, який в кінці вийшов на сцену і заспівав дві пісні під гітару.
Сезон став тріумфальним для Ігоря Шарапи. Він отримав звання Чемпіона, володаря Кубку і титул «кращого актора». Такий «хет-трик» став першим в історії ліги.
На День КВН, 8 листопада 2012 року був проведений Спецпроект, який складався з двох частин. Для початку розіграли Суперкубок Закарпатської ліги між володарями Кубку минулого сезону командою фізичного факультету «FiFa» і чемпіонами ліги командою «Корова гумору», перемогла «Корова». Наступним пунктом програми був 1-й відкритий чемпіонат з КВН-біатлону. Переможцем був оголошений Вова Кірсанов.
Нарешті відродилася повноцінна шкільна ліга. У сезоні, який складався з фестивалю, двох півфінальних ігор і двох фіналів, зіграло 8 команд. Володарями «Кубку надії» стала команда «Від дзвінка до дзвінка» (школа №11), а Чемпіонами — «Вхід у змінному взутті» (гімназія).
Команда «От фонаря» перемагає у фіналі ліги КВН «Н» в Нововолинську. Мукачівська «БезУмная Молодежь» грає в Чемпіонаті АКУ і виходить у фінал. У різних лігах досить успішно грають мукачівське «Кіно» і ужгородська «FiFa». Збірна УжНУ «Тяп-ляП» їде до Вінниці на перший тур Кубку Веселого Народу АКУ, виграє. Але на наступний тур команда поїхати не змогла.
Команда школи №15 «Антитіла» бере участь в турнірі «КВН-ЮІР» у Львові.
Команда гімназії «Вхід у змінному взутті» традиційно бере участь у фестивалі дитячих та юнацьких команд «Жарт-птиця 2013». Підсумок: 5 дипломів за перемогу в різних номінаціях і кубок за перше місце.
На найхолодніший за всю історію фестиваль «Жемчужина у моря» в Затоку від Закарпаття поїхали три команди- «Тяп-ляП» (збірна УжНУ), «БезУмная Молодежь» (Мукачево) та «Без мандата» (юрфак УжНУ). «БУМ» боровся за «Кубок призерів», «Тяп-ляП» виграв «Кубок КВН-газети». Також закарпатці отримали дві «КВН-Нікі» у відео-конкурсі, а Олександр Шамин став найкращим звукооператором фестивалю.

Сезон 2013-2014 рр.

17-й сезон ліги збігся зі складним періодом в історії нашої країни. Події на майдані, у Криму та на Донбасі сильно вплинули на звичний плин життя. Іноді було не до гумору. Ми двічі переносили ігрові тури. Але у підсумку всі ігри сезону були зіграні.
У першому турі у 4-х іграх взяли участь 24 команди, всі з Закарпаття. У фінал вийшли «Без Мандата» (юристи УжНУ), «Вхід у змінному взутті» (гімназія) та «БезУмная Молодежь» (Мукачево), до яких приєдналася команда-переможець Літнього кубку «Високо у горах». Чемпіоном стала команда «БУМ».
За звання володаря Кубку боролися 6 команд: «А шо?!», «Чебурек-павук», «RADUЖNUY ENOТ», «В комі» (журналісти УжНУ), «Медсестра Тамара» (медфак УжНУ), «Вихід на 3». Перемогу судді віддали дівочої команді «А шо?!».
У вже традиційному Спецпроекті до Дня КВН брали участь три команди, випадковим чином складені з колишніх гравців КВН: «Лобкович», «И снова седая ночь» і «На словацьких номерах». Краще за інших був «Лобкович».
Сезон шкільної ліги, як і в минулому році, складався з фестивалю, двох півфіналів і двох фіналів. Кількість команд зросла з 8 до 11. Володарями «Кубку надії» стала команда «Під напругою» (ЗОШ №20), а чемпіоном Шкільної ліги — команда «Від дзвінка до дзвінка» (ЗОШ №11, ліцей «Інтелект»).
Команда юридичного факультету УжНУ «Без мандата» перемагає в першому турі Чемпіонату АКУ в Івано-Франківську. Але наступні тури, через події в Україні, не проводилися.
У фіналі Галицької ліги, який теж кілька разів переносився, грають мукачівські «БУМ» і «Кіно», займають 3-е і 5-е місце відповідно.
Команда «А шо?!» пробує грати у Володимир-Волинській лізі, «Кіно» грає в Чернівцях.
На Всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких команд «Жарт-птиця 2014» вже 14-й раз їде Гімназійна команда «ВУЗВ» і привозить додому Гран-прі фестивалю.
На ХХІ фестивалі КВН України в Затоці організатори вирішили надолужити все втрачене за сезон і довести до логічного завершення всі традиційні турніри. Збірна УжНУ «Тяп-ляП» грає в фіналі Чемпіонату України і займає 2-е місце.

Сезон 2014-2015 рр.

25 команд КВН зіграли в першому турі 18-го сезону нашої ліги, тільки одна з них була не закарпатською — «Чикаго» (Черкаси). Участь у Фіналі Чемпіонату взяли три команди: «БезУмная Молодежь» (Мукачево), «Чикаго» (Черкаси), «Нормандія» (Міжгір'я). Четвертою учасницею гри повинна була бути команда з Кушниці «От фонаря», але з певних причин вона виступила у фіналі поза конкурсом. Чемпіонський титул другий рік поспіль дістався «БУМу».
У Фіналі Кубку грало 7 команд: «Без мандата» (юридичний факультет УжНУ), «RADUЖNUY ENOT», «Вхід у змінному взутті» (гімназія), «Девід Духнович», «В Комі» (журналісти УжНУ), «НА Південь» , «Кульбаба». Перемогли гімназисти.
В рамках Спецпроекту до Дня народження КВН пройшла показова гра між командами Ужгорода («Тяп-ляП») і Мукачева («БУМ»). Перемогли ужгородці.
Сезон шкільної ліги вже традиційно складався з фестивалю, двох півфіналів і двох фіналів. Грало 10 команд. Переможцями фестивалю стала команда 3-ї школи «На Марсі класно», володарями «Кубку надії» — «У погоні за атестатом» (ЗОШ №8), а чемпіоном Шкільної ліги — команда «Під напругою» (ЗОШ №20).
Популярність набирають пост-КВНовські проекти випускників ліги — «Uzhgorod Nights» і «StandUp».
У лютому 2015 р. Одесі пройшов перший фестиваль «Ліги сміху». Участь у ньому взяла збірна Ужгорода «Тяп-ляП». У телевізійну лігу пройти не вийшло. Команда грає сезон в Київській лізі сміху, де дійшла до півфіналу і виграла Зимовий кубок.
Ще кілька наших команд грає на виїзді. У Західній лізі сміху (Рівне) грають «БУМ» (Мукачево) та «Без мандата» (юрфак УжНУ). «RADUЖNUY ENOT» виступає у Відкритій Київській лізі КВН «ОтКЛиК».
У квітні 2015 р. закарпатські КВНщики «підірвали» Youtube. Ролик «ДВІСТІ з Дмітрійом Пасульовим» від «Нашої Файти» за короткий період набрав більше 1.000.000 переглядів.
На 20-му ювілейному Всеукраїнському фестивалі дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт-ПТИЦЯ 2015», традиційно було представлено командою класичної гімназії «Вхід у змінному взутті». Команда «ВУЗВ» отримала диплом переможця фестивалю серед дитячих команд. На «дорослому» фестивалі закарпатських команд не було.

Сезон 2015-2016 рр.

У першому турі сезону Закарпатської ліги КВН зіграло 18 команд. Літній кубок, а згодом і чемпіонський титул виграла дівоча команда «В комі» (журналісти УжНУ). Разом з ними у фіналі грали «Вхід у змінному взутті» (гімназія), «Raduжnuy Enot» та «Одуванчик».
У Фіналі Кубку грало 5 команд: «Шара» (Мукачево), «Wall Street» (Економічний ф-т УжНУ), «Nonsens» (Мукачево), «Лайм» (матфак УжНУ) та «Твоя бабка». Перемогла «Шара».
У сезоні Шкільної ліги грало 8 команд. Переможцями фестивалю стала команда «Під напругою» (20-та школа), «Кубок надії» виграли «Зелені балони» (школа №19), а чемпіонський титул дістався гімназистам з «ВУЗВ».
У рамках святкування Дня КВН було проведено перший турнір з Бліц-КВН. Грали дві команди: «В комі» (журналісти УжНУ) та «Raduжnuy Enot». Перемогли «єноти».
На 2-му Фестивалі Ліги сміху в Одесі закарпатську школу гумору успішно представили збірна Ужгорода «Тяп-ляп», «БезУмная молодежь» (Мукачево-Ужгород), «Нормандія» та Олексій Клімов, який виступав у стендапі. «Тяп-ляп» проходить у телевізійний сезон з тренером Антоном Лірником. Команда вибуває на стадії 1/8 фіналу і їде догравати сезон у Дніпровську лігу сміху, де доходить до півфіналу.
На Всеукраїнський фестиваль «Жарт-птиця 2016», який цього року проводиться у селищі Сергіївка під Одесою, традиційно ідуть гімназисти з «ВУЗВ» та  привозять додому кубок переможців фестивалю і ще декілька дипломів у різних номінаціях.

Сезон 2016-2017 рр.

Це був 20-й сезон Закарпатської ліги КВН, і грався він за новим експериментальним форматом. Команди Чемпіонату, за прикладом «Ліги сміху», отримали тренерів, команди Кубку змагались за звичною схемою, при чому змагання Чемпіонату і Кубку відбувались в одній грі. У першому турі грало 17 команд, у фінал Чемпіонату вийшли 4 колективи з тренерами: «Raduжnuy Enot» (Ужгород) та Олексій Клімов, «Як варіант» (Івано-Франківськ) та Рудольф Білак, «Вхід у змінному взутті» (гімназія) та Наталія Ганусин, «Нонсенс» (Мукачево) та Валерій Костинський. Перемогу отримали гімназисти, які для фіналу підсили свій склад «випускниками» команди. До речі, для команди «ВУЗВ» це був 20-й сезон!
За Кубок у фіналі змагались 5 команд: «Шок» (Мукачево), «Розовый вечер» (медфак УжНУ), «Одуванчик» (Ужгород), «Хуст-нарцис» (Хуст) та «Wall street» (УжНУ). Кубок забрав «Одуванчик».
У Шкільній лізі за вже звичною схемою сезону грало 9 команд. Переможцями фестивалю стали школярі із «Том Кукуруз» (ЗОШ №3), «Кубок надії» виборов «Пентагон» (школа №5 ), Чемпіоном стала команда «Під напругою» (школа №20).
У Спецпроекті до 55-річчя КВНу взяло участь 4 команди: «Молодіжна збірна» (збірна ЗЛ КВН – діючі гравці), «Збірна Закарпаття» (по факту – дворазові чемпіони ЗЛ «БезУмная Молодежь», Мукачево), «ТяП-ЛяП» та «Время и песок» (збірна «ветеранів» ЗЛ КВН). Перемогла «Збірна Закарпаття». 
Вперше офіційно розіграли Зимовий Кубок Закарпатської ліги. Участь у святковому турнірі взяли 4 команди: дві ужгородські – «Міжнари» і «Wall Street» та дві з Мукачева – «Шара» та «Шок». Перемогла «Шара».
У третьому фестивалі «Ліги сміху» в Одесі беруть участь три команди: «Тяп-ляп», «Raduжnuy enot» та «Нормандія». Далі у телевізійний сезон наші команди не проходять.
У лютому 2017 р. сумна новина прийшла з Німеччини. Пішов з життя відомомий театральний діяч, педагог, фундатор руху КВН в Ужгороді та Закарпатті Лев Йосипович Луцкер.
Традиційна гра за Літній кубок Закарпатської ліги КВН вперше відбулась у залі Ужгородського культурно-історичного центру «Совине гніздо». Цього року Літній кубок не визначав додаткового фіналіста, а був окремим турніром. Грали три команди: «Raduжnuy Enot», «Wall Street» Та «Одуванчик». Перемогли «єноти».
22-й Всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких команд КВН «Жарт-птиця 2017» пройшов у селищі Затока Одеської області. Закарпаття на фестивалі цього року було представлено командою Ужгородської школи №15 «Антитіла», яка стала дипломатом фестивалю серед шкільних команд.  

Сезон 2017-2018 рр. поки ще не став історією.

Звичайно, історія закарпатського КВНу гідна більш докладного викладу. Якщо ми когось забули, або щось написали не так — пишіть листи, виправимо.